MojAndroid

Ľudia sú nepoučiteľní. Aspoň čo sa internetovej bezpečnosti týka. Medzi najpoužívanejšie heslá totižto ešte aj dnes patria také kúsky, ako “123456” alebo “password”, čo je v preklade len prosté “heslo”. Podľa Marte Løgeovej z nórskej University of Science and Technology však ľudia s obľubou používajú aj jednoduché vzory, ktoré ako zabezpečenie obrazovky používa Android.

Náš tip
TOP 25 najhorších hesiel, ktorým by ste sa mali určite vyhnúť

Løgeo analyzovala viac ako 4000 vzorov, ktoré si na Androidom nastavili používatelia. Zistila, že až 77% z nich začína v niektorom zo štyroch rohov, pričom v 44% prípadoch je to práve v ľavom hornom rohu. Väčšina ľudí používa iba štyri uzly a najmenej populárne sú vzory s ôsmymi bodmi spojenia. Štúdia tiež ukázala, že 10 percent používateľov vytvára vzory v tvare písmen, ako sú M, C alebo N.

Marte Løge pre čo najbezpečnejší odomykací vzor odporúča používať rôzne prekríženia, čo najviac uzlov a samozrejme nezačínať vzor z niektorého z rohov obrazovky. Medzi odporúčania patrí aj vypnutie viditeľného vzoru, ktorý takto nie je možné cudzím človekom odsledovať poza váš chrbát.

Zdroj: androidspin

 

24.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+