MojAndroid

V dnešnej dobe je trendom ponúkať smartfóny s rôznym stupňom odolnosti. Užívatelia sa tešia, že ich inteligentné zariadenia môžu padnúť do vody, alebo môžu byť používané v prašnom prostredí. Výrobcovia sa zasa predbiehajú v tom, kto prinesie zariadenie s lepšou odolnosťou a môže si tak dať túto informáciu na škatuľu zariadenia. Telefón BARTEC PIXAVI Impact X ale predčí v tomto smere všetky doposiaľ vyrobené smartfóny a je taký odolný, že mu neublíži ani explózia.

Nový odolný smartfón ponúka certifikáciu IP68. Výrobca garantuje aj odolnosť telefónu pri páde z výšky 2 metrov, alebo náraz s energiou 2 jouly. Na povrchu displeja sa nachádza špeciálne odolné sklo Gorilla Glass s hrúbkou 2 mm, ktoré bolo vyrobené špeciálne pre toto zariadenie. Zaujímavou vlastnosťou smartfónu sú aj certifikáty odolnosti IECEx a ATEX Zone 1, vďaka ktorým je zariadenie odolné voči explózii a je vhodné aj na použitie v nebezpečných priestoroch.

The-explosion-proof-BARTEC-PIXAVI-Impact-X (1)

Telefón zaujme aj dvomi kamerami na zadnej strane smartfónu. V tomto prípade neplní jedna z nich účel senzoru hĺbky, ako je to v prípade HTC One M8. Obe sú si rovnocenné a ponúkajú rozlíšenie 8 MPix. Jedna z nich je ale otočená o 90%, vďaka čomu je možné natáčať video v režime na šírku aj vtedy, keď je telefón ovládaný jednou rukou v režime na výšku. Toto šikovné nastavenie zabezpečí, že telefónom nie je možné vytvoriť video v režime na výšku, ktoré je úplne nevhodné pre ďalšie použitie. Na telefóne nájdeme aj hardvérovú spúšť fotoaparátu, ktorá sa nachádza na prednej strane pod navigačnými tlačidlami.

Zatiaľ ale nemáme veľa informácií o ďalších hardvérových špecifikáciách. Vie sa iba to, že telefón obsahuje 4,6-palcový IPS LCD displej s rozlíšením 480 x 800 pixelov, 3200 mAh batériu, pripojenie k sietiam HSPA+ a operačný systém Android 4.2.2. Cieľom tohto telefónu ale nie je zaujať špičkovým výkonom. Aj tak si zaň výrobcovia môžu nechať poriadne zaplatiť. Odhadovaná cena sa pohybuje niekde medzi 1000$ až 1200$ a zatiaľ nie je známe, kedy bude zariadenie pripravené pre verejnosť.

Spoločnost BARTEC PIXAVI posunula hranice odolnosti smartfónov na novú úroveň. Pracovníci v extrémnych podmienkach sa zrejme potešia, že budú môcť mať pri sebe inteligentné zariadenie aj v tých najextrémnejších podmienkach, no bežní užívatelia tieto funkcie zrejme nikdy nevyužijú. Čo hovoríte na takéto super-odolné zariadenie vy? Viete si predstaviť jeho reálne využitie?

Zdroj: BARTEC PIXAVI via PhoneArena

28.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+