MojAndroid

Hádam už neexistuje novšie zariadenie Android, ktoré by neprišlo na trh s ochrannou vrstvou skla v podobe tvrdeného skla. Výrobca Corning Gorilla Glass sa dostal týmto spôsobom azda na vrchol a podľa dostupných informácií, toto tvrdené sklo nájdeme už na jednej miliarde zariadení po celom svete.

Aj keď tvrdené sklo Corning Gorilla Glass svoj debut absolvovalo práve na zariadení iPhone, až umiestnením na Android zariadenia sa skutočne rozšírilo medzi používateľov mobilných zariadení. Informácia o počte zariadení odznela pri štvrťročnom vyhlásení hospodárskeho výsledku spoločnosti Corning. Tržby dosiahli 363 miliónov amerických dolárov za posledné sledované obdobie 3. štvrťroku 2012. Tržby tak vzrástli oproti predošlému sledovanému obdobiu o 7 percent a oproti rovnakému obdobiu v minulom roku 2011 to bol nárast o 2 percentá. 

Spoločnosť Corning plánuje znižovanie nákladov, zdá sa, že aj za cenu prepúšťania zamestnancov. Aj keď mnohí si už nevedia predstaviť displej bez skla, ktoré chráni smartfón alebo tablet tak, aby nedošlo k jeho poškodeniu, spoločnosť plánuje v dohľadnom čase začať dodávku tzv. Willow Glass, ktoré bude určené pre zakrivené povrchy a ohybné displeje, ktoré by sa mohli objaviť už v blízkej budúcnosti.

Zdroj, foto: TechCrunch

25.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+