MojAndroid

Google oznámil, že po celom svete sa za posledný štvrťrok aktivovalo viac ako 190 miliónov zariadení s operačným systémom Android. Google sa však nezmienil o tom, koľko z týchto aktivácií pripadá na aktivácie tabletov s operačným systémom Honeycomb. Najnovšie štatistiky a odhady však ukazujú, že toto číslo sa vyšplhalo na 3,4 milióna zariadení vo voľnom predaji.

Vývojár Al Sutton dospel k záveru, po triezvom zvážení stavu aktivácií zariadení v počte viac ako 190 miliónov, že zariadení s Honeycombom je len 1,8% všetkých aktivovaných zariadení. V prepočte na počet všetkých zariadení aktivovaných s Androidom za posledný štvrťrok vychádza, že celkový počet je približne 3,4 milióna Honeycombov vo svete za posledné tri mesiace.  Pre porovnanie, Froyo má na konte približne 86 miliónov, a Gingerbread približne 73,5 milióna zariadení.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple stále dominuje vo svete tabletov, iPad si udržiava až 80%-tný  podiel na trhu, po viac ako šesťmesačnom debute Honeycombu. Analytici tvrdia, že predaj iPadov v roku 2011 dosiahol približne 20 miliónov, čo korešponduje s počtom približne 3,4 milióna tabletov s Androidom Honeycomb. Číslo 3,4 milióna však nezahŕňa množstvo tabletov, ktoré sú ešte stále fungujúce na Gingerbread 2.3 Androide.

Vzhľadom k tomu, ako veľmi iPad dominuje, dosahuje Android v segmente tabletov takmer 20% svojich predajov za menej než jeden rok, čo nie je zlé, aj keď to nie je ideálne. Jedným z dôvodov, že lacnejšie tablety používajú Honeycomb je, že Google nesprístupnil zdrojový kód a ani to nemá v úmysle. Google minulý týždeň oznámil, že Icecream Sandwich ponúkne k dispozícii a kombinovaný zdrojový kód pre tablety a smartfóny bude sprístupnený. To by mohlo znamenať, že používatelia tabletov a smartfónov sa dožijú konečne dokonalejšieho operačného systému, ktorý pokryje všetky zariadenia – smartfóny aj tablety. To bol hit v segmente lacných tabletov, ktoré by sa mohli stať ťahúňom budúcoročnej letnej sezóny v tomto segmente trhu.

Zdroj: http://androidcommunity.com/

 

17.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+