MojAndroid

Obdobie Vikingov je v posledných rokoch vďačnou tématikou pre popkultúru ako sú knihy, filmy, seriály alebo hry. Pre mobilné systémy existuje viacero hier z prostredia Vikingov. Niektoré k tejto téme pristupujú realisticky, v iných prípadoch ide o zábavné arkády. Do druhej kategórie patrí aj titul Oddmar, ktorý minulý rok získal na platforme iOS ocenenie za dizajn Winner of the Apple Design Award 2018. Oddmar teraz konečne dorazil do obchodu Google Play a vychutnať si ho môžu aj majitelia Android zariadení.

Hlavným hrdinom je lenivý mladý Viking Oddmar. Pod tlakom náčelníka dediny, ktorý chce rozšíriť svoje územie spálením lesa a na popud sna, sa Oddmar vydáva do lesa za dobrodružstvom, ktoré mu má priniesť jeho miesto vo Valhalle a možnosť nájsť starého priateľa Vaskra. Najväčším plusom hry, samozrejme, nie je príbeh, ale grafika. Či už sa jedná o animácie medzi úrovňami hry, ktoré rozprávajú príbeh, alebo samotné dvojrozmerné úrovne plné animovaných detailov, ako sú lietajúce vtáky a iné prvky lesa.

Ovládanie hry je jednoduché. Ľavým palcom ovládate pohyb a pravým buď skoky alebo sekeru. Pri skokoch sa pod vami vytvorí muchotrávka, ktorú môžete následne využiť k dlhšiemu skoku. Samozrejmosťou sú rôzne hlavolamy, nepriatelia a nebezpečné pasce, ktoré vám môžu ubrať životy. Hra má celkovo 24 levelov a prvá časť je zadarmo. Za ďalšie je nutné zaplatiť 5 Eur.

Verzia: 0.29
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.29
Aktuálna cena: Zdarma
22.1.2019
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+