MojAndroid

Kúpili ste si nový Xiaomi telefón, ktorý podporuje odomykanie pomocou tváre, no neviete to nastaviť alebo túto funkciu jednoducho neviete nájsť? Nezúfajte, my vám pomôžeme a poradíme ako na to.

Mnoho z vás vlastní Xiaomi Mi 8, Mi 8 Pro, Pocophone F1 či iné zariadenia od čínskeho výrobcu, ktoré síce odomykanie pomocou tváre ponúkajú, no nie tak úplne.

Dôležité sú správne nastavenia

Po prvom zapnutí od vás telefón vyžaduje základné nastavenia, vyberiete si jazyk, lokalitu v ktorej sa nachádzate, pridáte odtlačok prsta a podobne. Pokiaľ chcete neskôr v nastaveniach pridať aj svoju tvár, pravdepodobne to tam nenájdete. Prečo? Pretože máte nastavenú nesprávnu lokalitu.

Pokiaľ si ako lokalitu zvolíte Slovensko, odomykanie tvárou fungovať nebude. Dá sa to však jednoducho obísť a túto funkciu môžete používať aj u nás na Slovensku.

Ako na to

Postup je jednoduchý a platí pre všetky vyšše spomínané smartfóny, ale aj iné Xiaomi zariadenia, ktoré disponujú možnosťou odomykania pomocou tváre.

  1. V nastaveniach pod pod položkou Systém a zariadenie zvolíte možnosť Zámok displeja a odtlačok
  2. Úplne na vrchu sa nachádza možnosť Pridať odtlačok prsta, pod ňou by mala byť aj možnosť pridania tváre. Ak tu nie je, nevadí.
  3. V nastaveniach v zložke Systém a Zariadenie vyberieme možnosť Ďalšie nastavenia. Zvolíme lokalitu (pravdepodobne máte nastavené Slovensko) a prepneme ju na Hongkong.
  4. Vrátime sa späť do nastavení systému a znovu zvolíme Zámok displeja a odtlačok. Teraz môžete vidieť, že pod položkou Pridať odtlačok prsta pribudla aj možnosť Pridať údaje o tvári

Následne odporúčame neprepínať lokalitu späť na Slovensko, pretože funkcia odomykania tvárou fungovať nebude a telefón sa bude správať rovnako, ako predtým.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Ako zdokonaliť fotenie vaším smartfónom? │ NÁVOD

Náš tip
Ako cestovať bratislavskou MHD lacnejšie pomocou aplikácie? | NÁVOD

Náš tip
PUBG Mobile: Ako zlepšiť plynulosť hry aj na vašom smartfóne? | NÁVOD

12.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+