MojAndroid

Virtuálna realita môže byť zaujímavá nielen pre vývojárov hier. V budúcnosti by sme mohli pomocou špecializovaných zariadení zavítať do virtuálnych obchodov alebo sa poprechádzať napríklad po rôznych zákutiach sveta jednoducho z pohodlia vášho domova. O krôčik bližšie by sme k tejto realite mohli dostať aj vďaka rôznym spoločnostiam, ktoré sa snažia virtuálnu realitu sprostredkovať čo najväčšiemu počtu ľudí. Výsledkom snaženia jednej z nich majú byť okuliare Oculus Rift, ktoré však nemajú zostať kompatibilné len s počítačmi, ale ráta sa aj s podporou pre zariadenia s operačným systémom Android.

UculusRift

Oculus Rift je špeciálne navrhnuté zariadenie s clonou na oči, v ktorej sa ukrýva 7 palcový displej s dvoma šošovkami, každou pre jedno oko. Vďaka tomu je možné vytvoriť 3D efekt s rozlíšením 640×800 px pre každé oko. Komerčná verzia však má disponovať už Full HD rozlíšením. Váži približne 380 gramov a vo vývojárskej verzii momentálne stojí 300$. Cena finálneho modelu by však v čase vydania o niečo nižšia. OCulus Rift pre Android by mal byť vydaný simultánne s PC verziou niekedy v polovici alebo koncom budúceho roka. Oproti nej má byť kompaktnejšia a navrhnutá tak, aby ARM procesory mobilných zariadení nezaťažovala až v takej miere ako by tomu bolo pri PC verzii.

UculusRift_2

Zdroj: androidpolice

30.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+