MojAndroid

Spoločnosť Oculus predstavila svoje okuliare s virtuálnou realitou už pomerne dávno, no až doteraz bola táto novinka dostupná iba ako vývojárska verzia pre všetkých, ktorí by chceli vyvíjať hry a aplikácie, ktoré by zlepšovali zážitok z používania tohto zariadenia. To už teraz ale neplatí, keďže Oculus oficiálne predstavil prvé okuliare Rift, ktoré sú určené pre verejnosť a kúpiť si ich bude môcť každý.

To je veľký krok na ceste virtuálnej reality k bežným užívateľom a podľa očakávania spravil tento krok práve Oculus. Zariadenie s označením Oculus Rift Consumer Edition sa bude predávať spolu s bezdrôtovým ovládačom k Xboxe One, malou kamerou, ktorá bude snímať pohyby vašej hlavy a aj odpojiteľnými slúchadlami. Vďaka spolupráci so spoločnosťou Microsoft bude Rift natívne podporovať operačný systém Windows 10 a umožní hranie hier pre Xbox One priamo v okuliaroch.

oculus-rift-consumer-edition

Okuliare sú také ľahké, že ich bez problémov udržíte v jednej ruke. Vonkajšia strana je potiahnutá látkou a celé zariadenie je možné prispôsobiť v závislosti od veľkosti a tvaru tváre. Tá časť zariadenia, ktorá prichádza do priameho kontaktu s tvárou, bude vymeniteľná. Oculus Rift v užívateľskej edícii bude dostupný už budúci týždeň počas konferencie E3, kde si ho budú môcť užívatelia vyskúšať na vlastnej koži a tiež budú môcť otestovať špeciálne ovládače, ktoré navyše zaznamenávajú pohyby rúk. Vďaka nim bude možné dokonale si užiť jedinečné hry, ktoré sú navrhnuté priamo pre zariadenie s virtuálnou realitou.

1292809145860174256

Počas predstavenia nového zariadenia oznámila spoločnosť aj informácie o hrách vyvinutých špeciálne pre Oculus Rift. Na úvod budú dostupné napríklad tituly Eve Valkyrie, čo je vesmírny letecký simulátor, Chronos, čo je zaujíma RPG hra či Edge of Nowhere – arktická survival hra. Všetko, čo potrebujete k dokonalej predstave, nájdete na priložených videách a ak ste aspoň mierni fanúšikovia video hier, určite sa na hry v Oculus Rift budete tešiť.

Oculus tiež bude podporovať vývoj nových nezávislých hier, pričom do týchto herných štúdii investuje 10 miliónov USD. Budúcnosťou virtuálnej reality bude zasa Oculus Touch, čo je verzia VR, ktorá vám umožní reálnym pohybom dvíhať predmety, mávať na ľudí a mieriť a strieľať v FPS hrách. Oficiálne bude Rift dostupný na predobjednávku neskôr tento rok a prvé kusy budú k majiteľom odoslané na začiatku budúceho roku za zatiaľ neznámu cenu.

oculus rift oculus3

Zdroj: TechCrunch

12.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+