MojAndroid

Oculus začne prijímať predobjednávky na finálnu verziu svojich okuliarov pre virtuálnu realitu. Stane sa tak už zajtra 6. januára. Spoločnosť zatiaľ neprezradila cenovku headsetu a nekonkretizuje žiadne ďalšie informácie, ktoré by sa týkali systému predobjednávok alebo to, ako budú fungovať. K okuliarom však dostanete dvojicu hier Lucky’s Tale od Playful a EVE: Valkyrie od CCP.

Nová verzia okuliarov sa od developerskej verzie odlišuje nielen dizajnom ale aj konštrukčným vyhotovením. Presné technické parametre sú zatiaľ stále neznáme, ale nový headset bude podľa dostupných informácií veľmi ľahký, bude mať vymeniteľné časti a samozrejmosťou budú aj rozšírené možnosti polohovateľnosti pre rôzne veľkosti tváre a integrovaný audio systém, ktorý zabezpečí, že sa do virtuálneho sveta doslova ponoríte. Zariadenie s označením Oculus Rift Consumer Edition by sa malo dať predobjednať spolu s bezdrôtovým ovládačom k Xboxe One, malou kamerou, ktorá bude snímať pohyby vašej hlavy a aj odpojiteľnými slúchadlami.

Vďaka spolupráci so spoločnosťou Microsoft bude Rift natívne podporovať operačný systém Windows 10 a umožní hranie hier pre Xbox One priamo v okuliaroch. No a nepochybne zaujímavým doplnkom bude aj ovládač Oculus Touch, ktorý vám v rámci virtuálnej reality umožní pohybom ruky dvíhať predmety, mávať na ľudí, či mieriť alebo strieľať v FPS hrách.

oculus rift

Zdroj: oculus

5.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+