MojAndroid

Virtuálna realita otvára prakticky neobmedzené možnosti ľudskej predstavivosti a poskytuje ľudom pohľad na bežne nedostupné miesta. Jedným z nich je napríklad naša najbližšia hviezda, Slnko. Vďaka okuliarom Oculus Rift, ktoré sme pre vás nedávno zrecenzovali sa môžete na počítačovo vymodelované Slnko pozrieť z bezprostrednej blízkosti. Nedávno sa totižto objavilo “demo”, ktoré ponúka repliku observatória, aké sme mohli vidieť vo filme Sunshine z réžie Dannyho Boylea. Čo je na tom najlepšie? Pohľad na slnko si môžete vychutnať z pohodlia vašich domovov a to bez toho, aby ste chytili škaredý úpal.

Ak vás zaujala virtuálna realita s Oculus Rift, môžete si pozrieť našu recenziu okuliarov alebo môžete v tomto roku navštíviť jednu z našich akcií Android Roadshow 2015, kde si ich vyskúšate na vlastnej koži. V prípade, že okuliare už vlastníte, spomínané demo si môžete stiahnuť a vyskúšať tu.

Náš tip
RECENZIA | Oculus Rift DK 2: Virtuálna realita nebola nikdy bližšie

Zdroj: engadget

25.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+