MojAndroid

Finálna verzia okuliarov s virtuálnou realitou Oculus Rift sa začala predávať iba na začiatku tohto roka a po skutočne dlhom čakaní tak mali bežní používatelia možnosť kúpiť si okuliare a naplno ich využívať. Výrobca ale uviedol, že okuliare nebudú fungovať s akýmkoľvek počítačom a ak si budete chcieť skutočne užiť virtuálnu realitu, budete musieť mať k dispozícii aj výkonný herný počítač s grafickou kartou na úrovni NVIDIA GTX 970/AMD R9 290 alebo vyššej.

Náš tip
Oculus Rift vo finálnej verzii stojí $599. Cena ho zabila ešte pred uvedením na trh

Výrobca sa teraz nechal počuť, že okuliare Oculus Rift nebudú fungovať na počítačoch Mac od Apple, o ktorých je všeobecne známe, že nie sú ideálnymi hernými nástrojmi. Ich cena sa ale v najvyšších konfiguráciách šplhá na tisíce eur, a tak možno ostali niektorí majitelia výkonných zariadení od Apple zaskočení. Zakladateľ spoločnosti Palmer Luckey sa nechal v rozhovore pre ShackNews počuť, že Apple jednoducho nemá na trhu žiadne zariadenie, ktoré by spĺňalo odporúčané hardvérové požiadavky výrobcu, ktoré sú nasledovné:

  • Grafická karta – NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 alebo lepšia
  • CPU – Intel i5-4590 alebo lepší
  • 8GB+ RAM
  • Video výstup – HDMI 1.3 video output
  • USB – 3x USB 3.0 porty + 1x USB 2.0 port
  • OS Windows 7 SP1 64 bit alebo novší

Ak si aj kúpite najvýkonnejší Mac Pro, týmto hardvérovým požiadavkám nevyhoviete. Stroskotá to práve na grafickej karte, keďže aj tie najvýkonnejšie počítače od Apple s cenou aj 6 000 USD sú skôr zamerané na profesionálov, ktorí sa venujú nanajvýš grafickým programom a nie najnáročnejším hrám. Ak si ale budete chcieť užiť Oculus Rift, budete skutočne potrebovať výkonný herný počítač. Ak ale vlastníte zariadenie so systémom Windows, môžete pomocou tohto nástroja zistiť, či váš počítač vyhovuje odporúčaným hardvérovým požiadavkám headsetu Oculus Rift a s výsledkami sa môžete podeliť v diskusii pod článkom.

Zdroj: ShackNews via Android Authority

4.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+