MojAndroid

Nevadí, ak nie ste zbehlí v lekárskej terminológii, dáme vám rýchlokurz toho, čo je diplopia. Ide o chorobu postihujúcu očný aparát tým, že jedno oko považuje mozog za menejcenné, pričom mu pri pohľade neposiela informácie alebo príkazy na to, aby sa pozrelo tam, kde chcete. V konečnom dôsledku sa to prejaví ako “dvojité videnie”, pričom slabšie oko trpí aj samovoľnými pohybmi do strán, čo môže byť nepríjemné. Vďaka špeciálne navrhnutej hre pre okuliare Oculus Rift sa ale pacienti s touto chorobou môžu pokúsiť o “samoliečbu”. Pozrite si video (po anglicky) a uvidíte, o čom samotná hra je.

Vďaka tejto hre môžu pacienti vidiaci iba v 2-rozmernom priestore zlepšiť vnímanie 3. rozmeru, čo je pre život ako taký dosť podstatný rozdiel. Pre menejcenné oko sa zobrazuje hra, zatiaľ čo zdravé oko vidí iba pozadie. Za projektom s rovnakým názvom Diplopia stojí mladý James Blaha, ktorý touto chorobu trpí už od malička. Jeho hra pomohla nielen jemu, ale aj ďalším ľuďom v USA. Ak vo svojom okolí poznáte niekoho, kto trpí na diplopiu, tak mu môžete odporučiť tento spôsob alternatívnej liečby.

Zdroj: TheVerge

27.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+