MojAndroid

Spoločnosť Oculus vlastnená gigantom Facebook je známa tým, že produkuje zariadenia určené pre virtuálnu realitu (VR). Teraz ale čelí aj pre ňu nečakaným problémom, keďže ich VR headsety Oculus Rift sú zrazu prakticky nepoužiteľné. Používatelia hlásia problémy s nabootovaním headsetov a dôvodom je problém s expiráciou certifikátu softvéru. Oculus na oficiálnej stránke tento problém priznal a spustil procesy na jeho vyriešenie.

Náš tip
Oculus Go – nový VR systém od spoločnosti Oculus

Kvôli bezpečnosti používala spoločnosť pri Oculus Rift certifikát, ktorý zabezpečil, aby aktualizovaný softvér zariadenia pochádzal od nich. A práve tento certifikát teraz expiroval, čo spôsobuje uvedené problémy. Niektorí používatelia si problém riešili tým, že upravili systémový čas v počítači pred deň expirácie. Tento spôsob ale spoločnosť neodporúča a pripravila update, ktorý by mal tento problém opraviť a na stránke technickej podpory zverejnili aj postup, ako ho nainštalovať. Sťahovanie a následný update by mali zabrať zhruba 10 minút, pričom ale záleží na kvalite pripojenia.

9.3.2018
Zdroj: techcunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+