MojAndroid

Väčšina účastníkov trnavskej Orange Android Roadshow 2014 si mohlo vyskúšať virtuálnu realitu v podobe známych okuliarov Oculus Rift. Takmer každý sa nás pýtal, či sa niekedy v budúcnosti dostanú do hry aj samotné ruky nositeľa. Podľa najnovších informácií sa tomu skutočne tak stane. Firma Oculus totižto v tichosti uzavrela akvizíciu dvoch významných hráčov na poli virtuálnej reality – Nimble VR a 13th Lab.

Spoločnosť Nimble VR je známa pre vývoj riešenia, ktoré umožňuje systému Oculus Rift vnímať pohyb rúk nositeľa vďaka špeciálnej kamere upevnenej v prednej časti okuliarov. Nimble VR môžete poznať aj zo stránok Kikstarter, kde sa v rámci kampane snažili vyzbierať potrebné financie pre svoj projekt. Pre spomínanú akvizíciu bola kampaň však zrušená v čase, kedy vyzbierali viac než dvojnásobok potrebného obnosu (celkom 135 511 dolárov).

Tím 13 Lab bol zameraný na rozvoj efektívnej a presnej 3D rekonštrukcie z obrazových dát. Shopnosť získať 3D modely reálneho sveta podporí všetky druhy nových aplikácií alebo virtuálnych prehliadok, ako sú návštevy pyramíd v Egypte alebo iných pamiatok. Jeden z najzaujímavejších trikov tejto spoločnosti je detekcia izby a jej nahradenie za presnú 3D kópiu v reálnom čase. Túto technológiu používajú napríklad na premenu reálnych scén na video hry, čo si môžete pozrieť na videu nižšie.

Obe firmy budú jednoznačne prínosom pre rozvoj virtuálnej reality a už teraz sa tešíme, aké novinky vzniknú z tejto spolupráce. Ak budú okuliare Oculus Rift schopné detekovať pohyb rúk a premeniť priestory okolo vás na 3D svet, virtuálna realita sa konečne dočká kompletného balíka, po ktorom spotrebitelia tak túžia.

Okuliare Oculus Rift si môžete vyskúšať už túto sobotu na Orange Android Roadshow 2014 v Košiciach. Viac info na www.AndroidRoadshow.sk.

Zdroj: Oculus

12.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+