MojAndroid

Rúška a ochrana tváre. Veci, ktoré sme ešte donedávna poznali len zo správ a katastrofických filmov, sa dnes stali každodennou súčasťou našich životov. Hoci situácia na Slovensku vyzerá veľmi nádejne a vláda postupne začína otvárať jednotlivé prevádzky, nenechajme sa zmýliť.

Ochranné rúška tu s nami ešte nejaký ten čas zostanú. Prinajlepšom mesiace, prinajhoršom sa stanú niečím úplne normálnym. V každom prípade nejakú formu ochrany tváre ešte budeme potrebovať. Preto je stále vhodný čas na to, aby ste si doplnili, prípadne vytvorili potrebnú zásobu ochranných rúšok.

Aktuálne našťastie nejde o tak nedostatkový tovar ako v prvých týždňoch, kedy nás nový koronavírus pevne zovrel, na čo sme neboli pripravení. Dnes je ponuka pomerne rozsiahla a e-shopy dokonca začali pristupovať k spúšťaniu rôznych akcií.

Výnimkou nie je ani obchod TomTop, ktorý do svojej ponuky zaradil viacero ochranných prostriedkov za lákavé ceny. Zakúpiť si môžete napríklad štýlové respiračné rúško Xiaomi Smartmi s filtráciu PM 2.5 častíc s vysokou účinnosťou viac ako 97%. To všetko za akciovú cenu 9,74€.

Pre tých, ktorí sa chcú zásobiť, prípadne sa im nechce neustále venovať dezinfekcii, je k dispozícii 50 kusové balenie jednorázových rúšok. Predajná cena je pritom približne polovičná v porovnaní s tým, čo sme tu mali pred mesiacom. Rúško po použití jednoducho zahodíte a máte pokoj.

Šikovné ruky dokážu ochranné rúška ušiť aj doma. Tie sa dajú používať opakovane a pomerne jednoduchým spôsobom tak dokážete zabezpečiť dlhodobú ochranu pre celú rodinu. Na vytvorenie šitých rúšok však treba mať správny materiál. Práve preto je tu sada látok pre vytvorenie 12-tich trojvrstvových šitých rúšok. Cena je skutočne príjemná, hlavne keď si to človek spočíta z dlhodobého pohľadu.

Pre tých, ktorí majú masky a rúška s vymeniteľným filtrom je za akciovú cenu dostupné 100 kusové balenie filtračných vložiek. Ich výmenu netreba zanedbávať!

22.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+