MojAndroid

Populárne MMORPG MapleStory (pôvodne pre platformu PC) malo v Obchode Play už niekoľko neoficiálnych mobilných verzií. Fanúšikovia tejto populárnej hry ale čakali na oficiálnu mobilnú hru od štúdia Nexon a tento týždeň sa konečne dočkali. Hra MapleStory M (M značí mobilnú verziu) je dostupná ako pre Android, tak aj pre konkurenčnú iOS platformu. Samotná hra vyžaduje minimálne Android vo verzii 4.4 a vyšší, dvojjadrový procesor a minimálne 1,5 GB RAM. Autory hry síce uvádzajú ako potrebné miesto pre inštaláciu 214 MB, po spustení hry si ale hra stiahla dodatočné dáta o veľkosti 1482 MB.

Originálny grafický štýl a zábavné súboje s hráčmi z celého sveta

MapleStory sa od iných MMORPG hier líši svojou grafikou už na prvý pohľad. Hier s 2D cartoon grafikou je síce veľa, ale väčšina je postavená na izometrickom pohľade. V prípade MapleStory ide o tzv. side-scrolling a hráč sleduje svoju postavu zo strany. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa jedná o jednoduchú hru, ale komplexnosťou sa v kľude vyrovná aj “vyspelejším” 3D MMORPG hrám. Svojej postave v hre môžete vybrať vzhľad, povolanie, postupom v hre ju vylepšovať, učiť ju novým schopnostiam a následne ju postaviť v boji proti iným hráčom alebo v kooperácií s inými hráčmi v zápasoch proti bossom ako je napríklad ikonický Zakum.

Nechýbajú všetky známe lokácie z originálnej hry ako Henesys, Perion, Kerning City, Elinia a pod. Hra obsahuje obrovské množstvo predmetov a zbraní. S ostatnými hráčmi môžete dokonca vytvárať herné spolky a nechýbajú ani rebríčky najúspešnejších hráčov. Hra je síce v Obchode Play zadarmo, ale v priebehu hrania sa môžete stretnúť s poplatkami v podobe “in-app” nákupov až do výšky 80 EUR.

Verzia: 1.2703.273
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2703.273
Aktuálna cena: Zdarma

 

27.7.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+