Spoločnosť Samsung v posledných týždňoch s výrazným oneskorením aktualizuje viacero starších smartfónov na nadstavbu One UI 7. Tentokrát začala podľa portálu SamMobile v Európe s distribúciou tejto aktualizácie pre veľmi obľúbený model strednej triedy Samsung Galaxy A34.
Smartfón dostane ešte ďalšie dve systémové aktualizácie
Už začiatkom tohto týždňa bola aktualizácia pre Galaxy A34 vydaná pre domáci juhokórejský trh. Teraz je dostupná vo viacerých krajinách Európy. V zozname krajín zverejnenom portálom je aj Česká republika. Slovenská republika v ňom síce nie je priamo zmienená, ale zoznam hovorí o celej Európskej únii, takže by sa určite mala dostať aj na slovenský trh.

Ide už o druhú systémovú aktualizáciu pre tento veľmi populárny smartfón. Nová softvérová aktualizácia pre Galaxy A34, ktorá mu prináša systém Android 15 a nadstavbu One UI 7, prichádza s firmvérom s číselným označením A346BXXU9DYE7. Veľkosť inštalačného balíka je približne 3,5 GB. Trochu zamrzí, že aktualizácia obsahuje len staršiu aprílovú bezpečnostnú záplatu, keďže novšie modely už dostávajú júnovú.
Mohlo by vás tiež zaujímať:
- Vyhrajte v narodeninovej súťaži cestovný kufor Asus ROG
- Hodinky, ktoré sa (ne)utajili. Galaxy Watch8 Classic sú vonku skôr, než Samsung plánoval
- Používate bezplatné YouTube Music? Táto novinka vás zrejme nepoteší
Podľa vyjadrení výrobcu by mal smartfón o niekoľko mesiacov dostať Android 16 (s nadstavbou One UI 8) a po roku Android 17, ktorý bude jeho poslednou systémovou aktualizáciou. Dostupnosť aktuálnej aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju overiť aj manuálne v sekcii Nastavenia » Aktualizácia softvéru » Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou sa však ubezpečte, že máte batériou smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.
Diskutovať o tomto článku môžete aj na našej stránke AndroidForum. Ak hľadáte odpoveď na problém so svojím mobilným zariadením, aplikáciou alebo príslušenstvom, opýtajte sa v našom novom AndroidFóre.