MojAndroid

Smartfóny sa menia. Rok čo rok sa tešíme na nové modely v podaní všetkých veľkých a aj menej známych značiek. Ktorá je však používateľom najsympatickejšia a prečo? Na túto otázku hľadáme momentálne odpoveď. Najskôr sme pozisťovali, ktorý výrobca je favoritom v našej redakcii.

Náš tip
OnePlus bude užšie spolupracovať s materskou spoločnosťou Oppo

Tomáš Kanálik:

Doposiaľ so vystriedal viac smartfónov ako prstov na obidvoch rukách a každý bol inej značky. Vzhľadom na to, že zariadenia aj pravidelne testujem, dovolím si povedať, že mám mnoho skúseností. Mojím favoritom nižšej cenovej kategórie sú Xiaomi a Motorola. Vlajkovú loď by som si však zaobstaral od Samsungu či Huawei.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Foto: Redakcia

OnePlus je potom mojim ďalším favoritom, kvôli skvelej nadstavbe. Momentálne vlastním Samsung Galaxy S21 Ultra a plánujem si tento mobil nechať skutočne dlhšiu dobu, pretože má prakticky všetko, čo chcem. Dokonca aj to čo ani nepotrebujem, no v budúcnosti sa to môže hodiť. Najdôležitejšie sú pre mňa fotoaparáty a vlajkové lode od týchto spoločností napĺňajú moje požiadavky.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia

Miroslav Schwamberg:

Smartfóny mením veľmi často a keďže mi ich rukami prešlo veľmi veľa, je celkom otázne, ktorý výrobca všetko, čo potrebujem. Najviac mi vyhovuje asi portfóliu čínskeho giganta Huawei.

Huawei P40 Pro selfie fotoaparat vyrez
Huawei P40 Pro | Foto: Redakcia

Telefóny s logom tohto výrobcu sa vyznačujú kvalitnou zostavou fotoaparátov, super výdržou batérie s veľmi rýchlym nabíjaním a veľmi pekným dizajnom. Škoda tej absencie Google služieb. V poslednej dobe veľmi fandím aj Samsungu. Najviac ma modeloch od nich tešia rýchle aktualizácie so zárukou pravidelnosti na niekoľko rokov dopredu.

Samsung Galaxy S21 Ultra displej
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia

Milan Menšík:

Mojim obľúbeným výrobcom samrtfónov je bez pochýb Samsung. Obľubujem modelový rad Samsung Galaxy Note. Neviem si vynachváliť integráciu stylusu S Pen. V kombinácii s kvalitným hardvérom a najmenším počtom kompromisov ide o výborné zariadenia s množstvom funkcií a skvelou ergonómiou, aj vďaka vyladenému systému One UI. Samsung Galaxy Note 10 využívam doteraz.

Denis Džula:

Veľmi sa mi páči trio čínskych výrobcov Xiaomi, OnePlus a Realme. Na Xiaomi mám rád MIUI a ich skvelý prístup k aktualizáciám, samotným používateľov a komunite ako takej. Sám som vlastníkom smartfónu Xiaomi Mi 9. Za nízku cenu toho jednoducho ponúknu veľmi veľa.

Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9 | Foto: Redakcia

V prípade OnePlus sa mi páči nadstavba OxygenOS, hlavne jej drobnosti a prekvapenia, ktoré ponúka a vďaka ktorým sa odlišuje od konkurencie. Realme má na záver taktiež zaujímavé zariadenia, ktoré kombinujú prémiové vlastnosti (90 alebo 120 Hz, rýchle nabíjanie, super zoom a podobne) s nízkou cenou. Vo svojich dizajnoch sú najinovatívnejší a ich telefóny skutočne vytŕčajú z radu.

Zdenka Smalecová:

Za mňa je najlepší OnePlus, ostatné značky mi prídu, ako keby mali všetky rovnakú stratégiu. Používajú lacné marketingové triky, predbiehajú sa v “gimmickoch”, z ich produktov necítiť nejakú hlbšiu kvalitu a idú na kvantitu. Pri OnePluse je naopak možné cítiť, že majú hodnoty inde. Rada mám aj Xiaomi, vďaka skvelému pomeru parametrov a ceny či odladenému systému s pravidelnými aktualizáciami.

OnePlus 8 Pro
OnePlus 8 Pro | Foto: Redakcia

Jakub Marcin:

Na prvých priečkach je u mňa jednoznačne Samsung a Xiaomi. U Samsungu sa mi páči najmä zvyk dávať AMOLED displeje aj do lacnejších modelov a celkový dojem z vzhľadu jeho zariadení. Mobily od Samsungu sa mi taktiež páčia najmä kvôli ich fotografickému potenciálu, keďže post-processing je tam naozaj na výbornej úrovni.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Foto: Redakcia

Xiaomi mi zas učarovalo najmä cenovkami, kde môžete za pár stoviek eur dostať úctyhodné špecifikácie. Avšak nepáči sa mi nadstavba MIUI. U Xiaomi sa mi zas páčil projekt Android One, vďaka čomu som sa v minulosti rozhodol pre Xiaomi Mi A1. Z ostatných výrobcov patrí medzi prvých troch najobľúbenejších aj OnePlus, ktorý zaujme spracovaním, parametrami a takmer čistým Androidom s pestrými možnosťami prispôsobenia.

Náš tip
Patent Samsungu ukazuje selfie fotoaparát v rolovacom displeji

Ktorý výrobca smartfónov je váš obľúbený?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
25.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+