MojAndroid

Android je opäť vystavený nebezpečenstvu. Útočníci vyvinuli novú verziu trojana Zeus určenú pre zariadenia s operačným systémom Android. Týmto druhom malware môžete byť jednoducho vystavený pri prehliadaní webu. Výskumníci zo spoločnosti Fortineti tvrdia, že ide o nový druh malware nazývaný Zitmo, ktorý sa prvýkrát objavil už v minulom roku. Variant Zitmo sa tvári ako bezpečnostná aplikácia a je navrhnutý tak, aby zachytil jednorázové heslá, ktoré sú posielané bankami formou SMS pre zvýšenie bezpečnosti. Po nainštalovaní malware, táto čaká na prichádzajúce SMS a preposiela ich na vzdialený server. Pred samotným infikovaním Androidu je napadnutý najprv počítač, v ktorom je neskôr používateľ vyzvaný na inštaláciu nebezpečného softvéru do Androidu.

Podľa predpovede sa v priebehu 12-24 mesiacov objaví malware na 1 z 20 Android zariadení. Do budúcnosti treba preto pamätať najmä na dobrú ochranu pred takýmto typom útokov, nainštalovať antivírus a byť obozretný na každom kroku, ktorý na internete spravíte.

Zdroj: krebsonsecurity.com

16.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+