MojAndroid

Rôznych závodných hier je na Google Play nepreberné množstvo, len malé percento z nich je však naozaj kvalitných. Rozhodne však medzi ne patrí Trial Xtreme 3 – motocyklová hra, v ktorej je pre dosiahnutie úspechu potrebné skombinovať rýchlosť s takmer až kaskadérskymi kúskami.

Trial Xtreme 3

V hre Trial Xtreme 3 je cieľom zdolať náročnú motokrosovú trať v čo najkratšom čase. Pretekať môžete buď len tak s časom, alebo si vybrať niektorého z reálnych užívateľov, ktorí už danú trať niekedy absolvovali a zasúťažiť si s jeho „duchom“. Za výhry inkasujete virtuálne peniaze, ktoré sa zídu pri kúpe novej motorky, alebo výstroja. Zmeniť sa dá tiež oblečenie pretekára, treba mať však na pamäti, že za všetky zmeny sa platí virtuálnymi peniazmi, ktorých nikdy nie je prebytok.

Pretekať sa dá v štyroch rôznych lokáciách, v každej je k dispozícii niekoľko tratí, väčšina sa však dá odomknúť len prostredníctvom nepopulárnych mikrotransakcií (zdarma je spolu 12 tratí z celkového počtu 76). Trate sa líšia svojou náročnosťou, našťastie, funguje tu systém check-pointov, takže pri páde nie je potrebné začínať úplne od začiatku.

Ovládanie je jednoduché, okrem virtuálnych tlačidiel pre plyn a brzdu je dôležité tlačidlo s pružinou na ľavej strane displeja. Jeho stlačením s motorkou nadskočíte, čo má veľký význam pri prekonávaní prekážok v podobe vrakov áut, horiacich pneumatík, najrôznejších rámp, atď. Ich rýchle a efektné zdolávanie je základom celej hry. Dôležité je tiež nakláňanie telefónu, ktorým korigujete náklon motorky počas skoku a dopadu. Celé ovládanie je intuitívne a rýchlo osvojiteľné.

 

Trial Xtreme je skvelá a chytľavá hra s výbornou grafikou a plynulými animáciami. Navyše je skvele hrateľná a jej ovládanie je dobre prispôsobené možnostiam mobilov a tabletov. Zmieriť sa však treba s otravnou reklamou a výrazným tlakom autorov na dokupovanie obsahu prostredníctvom mikrotransakcií.

Verzia: 7.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.7
Aktuálna cena: Zdarma
30.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+