MojAndroid

Budovateľské hry na spôsob starých dobrých Settlerov sú dnes na PC menšinovým žánrom a aj na mobilných platformách sa nachádzajú skôr v úzadí. Napriek tomu sa občas objaví zaujímavý kúsok z tohto súdka, ktorý dokáže zaujať vydarenou grafikou, dobrou hrateľnosťou a ovládaním, prispôsobeným dotykovým displejom. Royal Envoy rozhodne má všetky tieto atribúty.

Royal Envoy

Na začiatku hry v peknom animovanom intre dostanete poverenie od kráľa, aby ste obnovili Islandshire, krajinu pozostávajúcu z viacerých ostrovov, ktorú spustošila ničivá búrka a zmietla domy obyvateľov do mora. Blíži sa pritom obdobie dažďov a jedinou nádejou ostrovného národa je schopný vodca, ktorý dokáže v krátkom čase vybudovať nové príbytky.

Váš poradca vám v úvodnom tútoriáli vysvetlí, ako zhromažďovať dane od obyvateľov a ako za ne stavať nové domy. V každom leveli máte stanovený počet úloh, v prvom sú to dve jednoduché – postaviť päť chatrčí a zhromaždiť 1000 zlatých mincí. No aby to nebolo také jednoduché, na splnenie týchto úloh máte obmedzený čas. V hre na vás čaká celkovo 9 rôznych ostrovov a v rámci nich až 63 levelov. Bohužiaľ nie všetky sú zadarmo, ak chcete hru prejsť úplne celú, nevyhnete sa nepopulárnym mikrotransakciám.

Royal Envoy je naozaj vydarená budovateľská stratégia, prispôsobená možnostiam mobilov, v ktorej ide o získanie zdrojov vo forme dreva a zlatých mincí a následné budovanie rôznych typov domov a iných budov. Grafika je dvojrozmerná zo šikmého nadhľadu, avšak veľmi pekná, farebná a detailne animovaná. Ovládanie je šikovne prispôsobené dotykovému displeju, jednotlivé ikony sú dostatočne veľké a každé menu prehľadné, takže hra sa naozaj pohodlne ovláda.

 

14.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+