MojAndroid

Ak patríte medzi fanúšikov tower-defensie hier, tak verte, že dnes si v našom seriáli Obedná prestávka budete mať čo prečítať. Dnes vám totižto predstavíme hru od Hexage s príťažlivým názvom Radiant Defense, ktorá je mnohými označovaná za najlepšiu hru svojho druhu. O tomto výroku sme sa presvedčili aj my sami a dúfame, že si vás táto hra získa hneď po tom, ako si prečítate našu krátku recenziu, prípadne si zahráte niekoľko levelov.

Hexage, spoločnosť, ktorá stojí za viacerými výbornými hernými titulmi pre platformu Android, sa rozhodla, že tentokrát vytvorí niečo špeciálne. Výsledkom ich pilnej práce je jedna z najlepších, ak nie vôbec najlepšia, tower-defense arkádová hra pre Android s názvom Radiant Defense.  Táto hra je zmesou neónovo zafarbených mimozemšťanov so smiešnym výzorom, ktorý bojujú proti rovnako zaujímavým mimozemským nepriateľom. Táto hra by z grafickej stránky nebola až taká zaujímavá (aj keď je prvou hrou od Hexage, ktorá nie je spracovaná v 8-bitovej grafike), keby neponúkala toľko možností bránenia sa a útoku. Na začiatku každého kola dostanete istý počet “modulov”, ktorými môžete upraviť labyrint, ktorým má váš nepriateľ prejsť, kým dôjde (prajte si, aby nedošiel) ku jeho cieľu – vašej základni, ktorá je zastúpená oranžovo-neónovou špirálou. Čím dlhšiu cestu pre neho vytvoríte, tým jednoduchšie ho zničíte, pretože bude musieť prechádzať dlhšie okolo vašich veží. Modulov dostanete na začiatku kola len obmedzené množstvo, preto si dobre rozmyslite, kde moduly umiestnite. Pokiaľ sa rozhodnete modul premiestniť, stačí na neho dva krát kliknúť, rovnako, ako keď modul umiestňujete na hraciu plochu.

  

Keď nepriateľovi upravíte labyrint podľa svojich predstáv, nastáva čas kupovania a umiestňovania vašich veží. Na začiatku máte na výber z troch, po zakúpení “zbrojnice” sa počet veží zvýši na 9, z toho 3 extra silné veže, ktoré ničia nepriateľov po skupinkách. Každú jednu vežu môžete upgrade-ovať niekoľkokrát za sebou, čím zvýšite dosah aj silu danej veže. Každá jedna veža má špecifickú funkciu, preto si takisto dobre zvážte, ktorú vežu si zakúpite. Keďže sa jedná o arkádovku, každým levelom budú prichádzať silnejší súperi vo väčšom množstve, preto si musíte vyberať také zbrane, ktoré ich dokážu zničiť bez toho, aby sa súper dostal k vašej základni. Samozrejme, že hra nekončí po tom, ako jeden z vašich súperov dosiahne svoj cieľ, v pravom hornom rohu nájdete okrem vášho finančného stavu aj stav vašich životov. Postupne sa musíte prepracovať cez 10 misií, v ktorých budete vzdorovať dokopy zhruba trom stovkám vĺn nepriateľov.

  

  

Ak ste už hrali viacero hier tohoto typu, po pár kolách pochopíte, že Radiant Defense patrí naozaj k špičke. Okrem jedinečnej funkcie editovania hracieho poľa ponúka táto hra aj krásny grafický engine. Za tú dobu, čo Radiant Defense hráme, sme ani raz nenatrafili na žiadnu grafickú chybu ani lag a táto farebná neónková grafika nás neustále udivuje. Zaujímavé sú aj online tabuľky najvyššieho skóre, takže sa môžete porovnať s celým svetom. Samozrejme, ako to v dnešných hrách býva, aj tu existuje možnosť in-app nákupu. Konkrétne tu si môžete dokúpiť niekoľko upgrade-ov pre vaše veže, čo však v konečnom dôsledku vo veľkom neovplyvní vašu schopnosť útočiť či brániť sa. Skôr to môžete brať ako malú finančnú podporu pre autorov. Každopádne, za takýto kúsok si finančnú odmenu určite zaslúžia. Ak ste sa rozhodli, že Android hru Radiant Defense skúsite, stiahnite si ju pomocou našich widgetov nižšie, sama o sebe  je zadarmo!

 

Radiant Defense
Hexage Ltd
Verzia 1.2.5 (21. 4. 2012)
Veľkosť 9,9 MB
2.2+

Zadarmo

Zdroj: AndroidPolice

25.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+