MojAndroid

Dnes si v našom seriáli Obedná prestávka predstavíme hru, ktorú mnohí z vás poznajú hlavne z najväčšej sociálnej siete, Facebooku. Hra Triple Town, ktorú na Android Market priniesol vývojár Spry Fox LLC, sa vyznačuje jednou veľmi zaujímavou vlastnosťou. Hoci je principiálne veľmi jednoduchá, dokáže vás k sebe dokonale pripútať a stať sa vašou závislosťou. Verte nám, vieme, o čom hovoríme ;-) Táto puzzle hra už bola ocenená nejedným výborným hodnotením, o čom svedčí aj samotné hodnotenie 4,6 * z 5 od používateľov Android Marketu, ktorí tomuto hernému titulu už prepadli. Cieľ tejto hry je veľmi jednoduchý – postaviť si vlastné mesto. Ak si myslíte, že si len budete vyberať domčeky z menu a umiestňovať ich na hraciu plochu, ste na omyle!

Triple Town je hrou, ktorá si vyžaduje logické myslenie, priestorové videnie a dokonca aj štipku predvídavosti. V skratke – na plochu umiestňujete ťah po ťahu rôzne prvky, od trávy po kostoly či domy, ktoré vám však do ponuky prídu len málokedy. Spojením 3 rovnakých položiek vzniká jedna zložitejšia, na mieste, kde ste umiestnili poslednú z trojice týchto položiek. V hre sú dôležitý (a niekedy až moc otravný) aj strašiaci mackovia, ktorý si neodpustia vystrašiť vašich obyvateľov zakaždým, keď idú okolo. Ak na hraciu plochu umiestnite 3 a viac mackov tak, že sa nebudú mať kde pohnúť, vznikne kostol. Spájaním kostolov vznikne akýsi hrad a takto to pokračuje od trávy až po niekoľko poschodové budovy. Uvidíte, že si túto hru zamilujete!

Jediným, no v celku veľkým obmedzením je počet ťahov. Hoci sa ťahy po istom čase obnovujú, maximálne ich “zadarmo” získate 150. Po ich minutí si musíte ťahy dokúpiť za peniaze v hre (950 coins/200 ťahov), ktoré získate napríklad pri prekročení 20,000 či 50,000 hranice skóre, alebo musíte jednoducho čakať, kým sa vám ťahy v hre neobnovia samé. Samozrejmosťou je možnosť zakúpenia neobmedzeného počtu ťahov, ktoré vás však bude stáť už nejaké to €. V obchode si môžete okrem ťahov zakúpiť aj napríklad 7 stromov v poradí za sebou či 4 kryštály, ktoré získate takisto v nasledujúcich 4 ťahoch. Za zmienku stojí ešte “macko s prilbou”, ktorý vás prekvapí skákaním z jedného voľného miesta na druhé či už spomínaný kryštál, ktorý nahradí akúkoľvek položku na hracej ploche, no musí byť umiestnený do trojice, inak sa premení na kameň. Ak sa vám popis tejto hry zdá byť nezrozumiteľný či moc náročný, stiahnite si pomocou nášho widgetu zadarmo Triple Town a všetko určite hneď pochopíte. A pozor: Hra je prudko návyková!

Triple Town
Spry Fox LLC
Verzia Závisí od zariadenia (15. 2. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

 

Zdroj videa: AndroidApps.com

15.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+