MojAndroid

Hry, pod operačným systémom Android, sú isto lákadlom pre množstvo fanúšikov týchto aplikácií. Ponúkajú pomerne kvalitnú grafiku, dynamiku a mnohokrát aj zaujímavý príbeh. Takouto hrou je aj aplikácia Glyder 2.

 

 

 

Pri hraní, na test, sme použili smartfón HTC Desire Z. Pri inštalácii hry Glyder 2 sa pripravte na to, že budete sťahovať pomerne viac dát ako pri bežných aplikáciách pre Android. Po nainštalovaní prvého základného súboru ovládania vás hra po spustení vyzve na výber miesta na uloženie približne 40 MB máp, ktoré si môžete uložiť priamo do telefónu, alebo použijete voľné miesto na SD karte.

Po spustení vás aplikácia uvedie krátko do príbehu, vyberiete si mapu, v tomto prípade sa musíte k ostatným prepracovať hraním, a môžete začať hrať.

Ovládanie hry je pomerne jednoduché, na napriek tomu, po hodine hrania hry sme sa stále na mape orientovali, snažili sme sa „vychytať“ ovládanie náklonom telefónu do jednotlivých smerov a začiatok hry nás stál niekoľko životov hlavného hrdinu. Kalibráciu senzora polohy smartfónu pre presnejšie ovládanie je možné previesť priamo v menu.

Úlohou hlavného hrdinu v hre Glyder 2 je pozbierať rôzne predmety, a tak sa prepracovať do vyšších levelov a úrovní, čo sa nám napriek našej enormnej snahe nepodarilo, aj vďaka nezvyku na ovládanie. Rodený hráč však bude touto hrou nadšený a môže jej naozaj podľahnúť. Bežný používateľ sústreďujúci sa skôr na rôzne aplikácie, ktoré mu môžu slúžiť pri práci a v bežnom živote, môže v hre Glyder 2 nájsť vynikajúcu aplikáciu na zahnanie dlhého času počas cesty v autobuse alebo vlaku.

Hra Glyder 2 je zaujímavou adventure aplikáciou, ktorá sa určite oplatí vyskúšať. V prípade, že sa vám zapáči, môžete jej podľahnúť a stráviť pri nej množstvo času.

 

Android Market

 

 

22.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+