MojAndroid

Ak aj vy radi oddychujete hraním hier na svojom Android zariadení, tak čítate ten správny článok. V našom pravidelnom seriále Obedná prestávka totižto už druhý rok prinášame tipy na obľúbené Android hry, medzi ktoré sme tentokrát zaradili aj perfektnú, jednoduchú stratégiu s názvom Cartoon Wars. Hoci ide o starší herný titul, stále nám má čo ponúknuť, o čom vás presvedčíme v nižšie písaných riadkoch.

Niekoľkými slovami by sa dala hra Cartoon Wars opísať ako spojenie toho najlepšieho zo žánrov tower defense, arkády a stratégie. Ide o akciu v reálnom čase, ktorá má dokonca aj svoj vlastný príbeh. Ten hovorí o tom, že v kreslenom svete existovali spočiatku dva kmene – Farební a ich otroci Bielo-čierny kmeň. Po generácie boli Černo-bieli utláčaní a nútení k otroctvu, čo sa zmenilo až vzburou, ktorá vyvrcholila do vojny. Teraz stojíte na čele Čiero-bielych vy a musíte im ukázať, že aj oni majú šancu vyhrať!

  

Každý z kmeňov má na hracom poli svoju domovskú vežu. Tá okrem toho, že produkuje nových vojakov podľa toho, ako jej to vy nakážete, dokáže aj strieľať šípy a tak chrániť svojich príslušníkov kmeňa do istej vzdialenosti. Postupne, ako za zabíjanie nepriateľov získavate peniaze, si môžete dokúpiť vojakov s novými zbraňami alebo vylepšiť už existujúcich vojakov a ich zbrane. Na všetko však potrebujete okrem peňazí aj manu, ktorá sa vám po kúskoch obnovuje počas každého kola. Vašim konečným cieľom je v danom leveli zničiť nepriateľskú vežu a pritom neprísť o tú svoju.

   

Hoci sa zdá byť táto hra až príliš jednoduchá, nie je tomu tak. Na zničenie nepriateľskej veže musíte použiť kúsok logiky a nesmiete vojakov do boja posielať v poradí, ako sa vám zachce. Niekedy je lepšie počkať a vyrobiť lepšieho vojaka, ktorý v bojovom poli vydrží dlhšie, niekedy súpera potrebujete len zdržať a tak pošlete len základných vojakov. Slovami by sme celý princíp hry opisovali veľmi dlho, no vy ho pochopíte hneď po niekoľkých kolách.

 

Vďaka tomu, že v hre existuje až 20 typov vojakov a viac ako 16 vylepšení pre vašu vežu, zbrane či samotných vojakov, zaručuje hra Cartoon Wars dlhé hodiny zábavy pre každého, ktorého hry tohto typu bavia. Vďaka nenáročnej grafike je táto hra vhodná aj pre zariadenia s nižším výkonom, čo určite viacerí ocenia. Ak vás bezplatné Cartoon Wars zaujali, môžete si ich stiahnuť pomocou nášho widgetu na Google Play nižšie. Prajeme vám príjemné hranie!

Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

Video: TheKidaTech

10.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+