MojAndroid

Streda okrem iného prináša aj ďalší diel nášho pravidelného seriálu Obedná prestávka. Dnes si predstavíme slovenskú hru Písmenká, ktorá nás hneď po nainštalovaní zaujala svojim netradičným herným princípom. Ak ste niekedy hrali hry typu Scrabble, tak vám táto hra určite bude známa. Hoci nevyberáte z písmen slová, ktoré neskôr ukladáte na hraciu plochu, no so slovami má táto hra mnoho spoločného. Vlastne sú jej základom.

V hre Písmenká je vašou úlohou poskladať slová z dostupných písmen, ktoré sa zobrazujú v štvorci 4×4. Aké slová máte hľadať a vytvoriť, je určené herným módom, ktoré sú v hre dostupné spolu 3. Buď vymýšľate slova voľne alebo musíte nájsť presne tie, ktoré vám ukáže predloha. Dôležitejšie je však to, ako slová vytvárať. Nie je to totižto len taká hračka a občas sa pri tejto hre naozaj zapotíte. Slovo totižto vytvoríte len tak, že z počiatočného písmena prejdete na jedno z písmen v jeho okolí (ktoré sú minimálne 3) a takto pokračujete, až kým nenájdete a neposkladáte celé slovo. Princíp vytvárania slov sa opisuje veľmi ťažko, no veríme, že po pár chvíľach hrania prídete na to, ako táto hra funguje.

      

Ako sme už spomínali, v hre sú dostupné 3 herné módy. Tie spolu s takmer nekonečnou slovnou zásobou zaručujú dlhé hodiny zaujímavého hrania, ktoré potrápi každý váš mozgový závit. Hoci hra ponúka len jednoduchú grafiku a na 3D efekty si moc nepotrpí, oceňujeme na nej intuitívnosť ovládania a prehľadné prostredie, v ktorom sa nestratíte. Hra je samozrejme určená primárne pre slovenský a český trh, nakoľko pracuje len s databázou slovenských slov, a ak sa vám zapáčila, môžete si ju stiahnuť pomocou nášho widgetu nižšie. V komentároch nám píšte, ako sa vám páči a čo nové by ste si v nej vedeli predstaviť v budúcej verzii. Príjemné hranie!

28.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+