MojAndroid

Dnes si predstavíme zaujímavú hru s názvom Mercedes-Benz Quartets. Hoci je v názve slovo kvarteto, myslím, že pri tejto kartovej hre moc o kvarteto nejde. Motívom tejto hry je príbeh automobilovej spoločnosti Mercedes-Benz, ktorý je zobrazený na 128 kartičkách, ktoré obsahujú vlastnosti historického či novodobého modelu tejto spoločnosti. Tento herný titul ponúka 2 edície – Silver Arrow Collection a the Museum edition. Druhá spomínaná edícia obsahuje 64 kartičiek modelov tejto firmy, ktoré sa nachádzajú v múzeu v Stuttgarte a predstavujú zhruba jedno storočie vývoja automobilov tohoto výrobcu.

O čo v tejto hre ide? Počas hry sa vám postupne zobrazujú kartičky s modelmi áut Mercedes-Benz, ktoré okrem fotografie zobrazujú aj vlastnosti tohoto modelu. Vašou úlohou je označiť jednu z vlastností, ktorá si myslíte že bude lepšia alebo vyššia ako tá istá vlastnosť na kartičke vášho súpera. Ak ste označili tú správnu vlastnosť a vyhrali ste kolo, získavate kartičku od súpera z daného kola a ste na ťahu – označujete ďalšiu vlastnosť na ďalšej vašej kartičke. Ak ste prehrali, na rade je váš súper, ktorý volí vlastnosti až dovtedy, kým kolo nevyhráte opäť vy. Takto to pokračuje istý počet kôl alebo až kým nezískate všetky kartičky protivníka – podľa vášho nastavenia. Pripomína mi to hru, ktorú som ako malý hrával s bratom – volali sme to Vojna a vyhral ten, ktorý mal vyššiu hodnotu sedmovej karty.

Na kartičkách sa okrem krásnych fotografií nachádzajú aj tieto vlastnosti – rok výroby, počet valcov, kubatúra (objem motora), počet konských síl, najvyššia možná rýchlosť a dĺžka vozdila. Nakoľko je celá aplikácia situovaná do nemčiny, pravidlá či informácie o múzeu v Stuttgarte alebo autách, ktoré sa v hre nachádzajú boli pre mňa španielskou dedinou. Na screenshotoch z Android Marketu je síce zobrazovaný aj anglický jazyk, no ja som sa ho pokúšal nastaviť márne. Hru môžete hrať proti “počítaču” v single móde alebo proti reálnym hráčom pomocou multi-playera. Vaše meno sa môže objaviť aj v Highscore, kde môžete dokonca získať aj ocenenie v podobe hviezdy – bronzovej, striebornej či zlatej.

Čo ma na hre najviac zaujalo, bolo to, že okrem spríjemnenia dlhej chvíľky som sa aj niečo naučil – získal som nové informácie o zaujímavých vozidlách spoločnosti Mercedes-Benz a prezrel si zaujímavé dobové fotografie, ktoré mi priblížili daný model a aj príbeh vývoja samotnej spoločnosti. Najviac ma mrzí použitie jediného jazyka, ktorý je menej rozšírený ako napríklad angličtina. Možno však chceli Nemci aplikáciu vytvoriť len pre domácich ;-) Kto rozumie nemecky si môže nainštalovať aplikáciu pomocou nasledujúceho odkazu:

Mercedes-Benz Quartett
Daimler AG
Verzia 1.0 (30. 9. 2011)
Veľkosť 17 MB
1.6+

Zadarmo
2.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+