MojAndroid

Hra, ktorú si dnes predstavíme v Obednej prestávke, nie je zameraná na precvičenie postrehu a rýchlych reakcií, ale na podporu logického myslenia a kombinačných schopností. Vychádza z rozšíreného konceptu, pridáva však viacero zaujímavých prvkov a netradičný námet.

Alien Hive

Alien Hive je logická hra, na prvý pohľad pripomínajúca napríklad známu hru Jewels. Základom je hracia plocha vo forme mriežky s hracími kameňmi, ktoré sa po nej dajú posúvať. Tieto kamene symbolizujú zárodky života, pričom presúvaním je potrebné skombinovať tri rovnaké tak, aby spolu susedili. Vtedy sa spoja do jedného celku a vyvinie sa z nich vyššia forma života. Takouto postupnosťou krokov sa dá dopracovať až k najvyšším formám, tzv. Supreme Aliens, ktorých stvorenie je cieľom hry.

Znie to ľahko, ale hráč je obmedzovaný energiou, ktorá je potrebná na uskutočnenie každého ťahu. Našťastie, tá sa dá doplniť priamo na hernej ploche buď kombinovaním kryštálov alebo rastlín. Tie sa tiež dajú zdokonaľovať, podobne ako mimozemšťania, pričom zdokonalené poskytnú viac energie. Pri hraní môžu pomôcť rôzne bonusy, ktoré sa dajú kúpiť za zlato získané v priebehu hry alebo zakúpené prostredníctvom mikrotransakcií.

Herné princípy Alien Hive možno na prvý pohľad vyzerajú trochu zložito, úvodný tutoriál však hráča zasvätí do všetkých detailov ovládania a hernej stratégie. Hra je zadarmo a hrať sa dá aj bez dodatočných investícií cez mikrotransakcie, takže ju odporúčame každému, kto má chuť trochu si potrápiť mozgové závity.

Verzia: 3.6.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.6.11
Aktuálna cena: Zdarma

23.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+