MojAndroid

Piatok vám prináša ďalší diel nášho pravidelného seriálu o Android hrách. Obedná prestávka sa dnes bude venovať známej klasike z PC – hre Mine Gold 2 (z PC známe aj ako Gold Miner). Ide o hru, ktorá je medzi počítačovou hernou komunitou veľmi známa a nejeden hráč sa k tejto hre vracia v čase, keď si chce oddýchnuť alebo má na hranie hry len chvíľu. Mine Gold si našla cestu aj na Android a na Google Play Store sú zadarmo dostupné už dve verzie tejto klasiky. My si dnes predstavíme mladšiu a vylepšenú verziu s 2-kou na konci.

Hra Mine Gold 2 prináša vynovené a detailnejšie prostredie hry, ktorá je nenáročná na čas aj logické myslenie. Princíp hrania pochopí každý. V tejto hre je vašou úlohou nazbierať dostatočné množstvo peňazí za určitý čas, aby ste prešli daný level s vopred určenou hranicou, ktorú musíte zarobiť. Aby ste peniaze získali, musíte zbierať zlato, diamanty, skryté balíčky a v tom horšom prípade aj kamene, behajúce myšky alebo kosti. Vravíte si, že nemôže byť nič ľahšie? A čo ak vám povieme, že tieto veci musíte zbierať spúšťaním háku, ktorý sa neustále hojdá?! Hák spúšťate dotykom obrazovky, ktorý si musíte veľmi dobre naplánovať a premyslieť. Len 1 mm odchyľky pri kývajúcom sa háku môže spôsobiť, že miniete aj ten najväčší kus zlata pod vami. Buďte presný a rýchly, nemáte moc času na výpočty a dlhšie premýšľanie!

    

Počas zbierania drahých kovov a diamantov musíte počítať s tým, že čím je kus zlata alebo kameňa väčší, tým dlhšie trvá baníkovi, kým ho vytiahne na povrch. Ak vám do splnenia limitu treba už len 50$ a zostáva 10 sekúnd času, nesnažte sa vytiahnuť obrovský kusisko zlata. Hoci zaň pri vytiahnutí získate oveľa viac peňazí, nestihnete to v časovom limite a daný level sa pre vás končí. Zaujímať by ste sa mali o skryté balíčky, ktoré obsahujú často väčší obnos peňazí. Pokiaľ sa vám nepodarí nasmerovať hák tým správnym smerom a náhodou zachytí a začne ťahať kus kameňa, za ktorý dostanete smiešny peniaz, môžete dynamitom kameň na háku odstreliť, čím získate drahocenný čas, ktorý vám niekedy bude veľmi chýbať. Dynamity si môžete zakúpiť medzi jednotlivými kolami, ak ste nazbierali dostatočné množstvo peňazí a niečo vám z nich ešte ostalo. Okrem dynamitov si môžete v obchode kúpiť aj knihu pre zberateľov kameňov, ktorá strojnásobí cenu kameňov pre ďalší level alebo si môžete zakúpiť štvorlístok pre šťastie. Pri kúpe si však dobre zvážte, či vám daný artikel stojí za tých pár stoviek či desiatok $, pretože peniaze, ktoré si ušetríte sa vám prenášajú do ďalšieho levelu, ktorý sa tak pre vás stáva ľahším, nakoľko potrebujete nazbierať menšie množstvo peňazí.

    

V niektorých leveloch budete pod sebou vidieť behajúce myšky, ktoré vám budú brániť v pohodlnom zbieraní zlata a diamantov. Pozor si však dajte vo vyšších leveloch, kedy tieto myšky nosia v zuboch diamanty. Ich chytením a vytiahnutím dostávate veľa peňazí, ako keby ste dané diamanty vytiahli po samom, čo je niekedy dosť zložité, pretože diamanty sú skryté za kameňmi či veľkými kusmi zlata. Diamanty majú v tejto hre veľmi dôležitú úlohu – sú najdrahším artiklom, ktorý môžete svojím hákom vytiahnuť. Vašu pozornosť si zaslúžia určite aj sudy s trhavinou, ktoré po dotyku s hákom explodujú a zničia všetko vo svojom okolí, čiže aj zlato a diamanty, ktoré sú vašim potenciálnym cieľom. Druhý diel hry Mine Gold ponúka veľké množstvo levelov v dokopy až 3 svetoch. Pokiaľ si túto hru stiahnete, nenechajte sa odlákať či oklamať jednoduchou grafikou a ovládaním, táto hra je prudko návyková a určite si ju mnohí z vás rýchlo zamilujú! Mine Gold 2 poteší každého, aj majiteľov slabších smartfónov, pretože má veľmi nízke nároky na výkon vášho zariadenia! Pokiaľ vám nestačia slová, pozrite si nasledujúce video, ktoré ku svojej hre prikladá samotný autor.

Gold Mine a Mine Gold 2 si môžete stiahnuť zadarmo priamo z Google Play Store pomocou našich widgetov nižšie. Dúfame, že sa vám táto hra zapáči, strávite pri nej desiatky minút a pravidelne sa k nej budete vracať. Ak už túto hru nainštalovanú máte, zdieľajte s našou komunitou váš názor na ňu pomocou komentára na konci článku, poteší nás každý váš názor!

 

Gold Mine (Gold Miner 2)
Pomelo Mobile
Verzia 1.1.4 (28. 12. 2011)
Veľkosť 1,0 MB
2.1+

Zadarmo

 

Důl Gold 2
Pomelo Mobile
Verzia 1.2.4 (11. 3. 2012)
Veľkosť 2,7 MB
2.1+

Zadarmo


30.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+