MojAndroid

Či si už v dnešný víkendový deň užívate voľno, alebo musíte pracovať, prípadne sa učiť, možno vám padne zadobre dať si chvíľku pauzu a odreagovať sa hraním na vašom Android smartfóne. Prijmite teda náš víkendový tip na vydarenú logickú hru s roztomilými okatými chrobákmi v hlavnej úlohe  – Jump Out!

Jump Out

Na úvod opäť nevyhnutné uvedenie do príbehu: skupina spomínaných hmyzích hrdinov bola uväznená v uzatvorenej krabici, z ktorej vedie na slobodu len malý otvor. Chrobáky dokážu prežiť len na červených uzáveroch z fliaš a zároveň sa len z nich dokážu odrážať na skoky, ktorými sa môžu dostať na slobodu. Správne naplánovanými skokmi, prípadnými aj odrazmi od stien a občasným sa dogúľaním k cieľu je možné zachrániť všetkých hrdinov, ktorí sa v škatuli v danom leveli nachádzajú. Vždy však treba mať na pamäti, že mimo viečok  potvorky do pár sekúnd umrú.

Hra ponúka celkovo 140 levelov, ďalších 30 je možné odomknúť dosiahnutím rovnakého počtu úspechov, ktoré je možné splniť. Body sa získavajú za rýchlosť, akou každý level prejdete a za hviezdičky, ktoré sa vám v ňom podarí pozbierať (max. 3). Vo vyšších leveloch pribúdajú rôzne priečky, ventilátory a kadejaké iné statické, pohyblivé či otáčavé prekážky, ktoré treba pri plánovaní skokov zohľadniť. Treba uznať, že autori si na fyzikálnom modeli hry dali naozaj záležať, nezanedbali však ani peknú kreslenú grafiku a vydarené zvukové efekty. Ako celok tak hra pôsobí veľmi dobrým dojmom.

Jump Out! sa dá hrať aj bez dodatočných investícií, ale nejaké mikrotransakcie sa v hre predsa len nachádzajú. Nevýhodou sú tiež reklamy na ďalšie hry, ktoré autori hráčom podsúvajú dosť často a agresívne. Keď si však odmyslíme tieto drobnosti, jedná sa o celkom zábavnú a vydarenú hru, ktorá stojí za vyskúšanie.

18.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+