MojAndroid

Mobilný herný gigant Gameloft sa rozhodol v spolupráci s Fox Entertainment a Blue Sky vydať oficiálnu hru pre film, ktorý je v našich končinách známy ako Doba ľadová. Hra, ktorá dostala názov podľa anglického originálu – Ice Age nesie prívlastok Village, ktorý nám napovedá, o čo v tejto hre ide.  Manny, Ellie, Diego a Sid sa totižto rozhodli, že po tom, ako šialená veverička Scrat vytvorila do zemskej kôry svojim žaluďom trhlinu, postavia pre svojich kamarátov bez domova novú dedinu, kde by mali byť v bezpečí. Pomôžete im pri ich hrdinskej misii?

V bezplatnej Android hre, ktorá na stránke Gameloft-u dokonca nesie prívlastok HD, nejde len o stavanie samotnej dediny. Okrem stavania príbytkov pre jednotlivých obyvateľov ľadovej doby si môžete zahrať aj rôzne mini hry či plniť misie. Dej je obohatený aj o krátke rozhovory medzi zvieratami (v angličtine) a o krátke videoukážky, ktoré si môžete prezrieť po zakúpení “kina” . Počas stavania dediny by ste mali plniť úlohy, ktoré dostanú jednotlivé hlavné postavy, v tomto prípade leňochod Sid, vlk Diego a mamuty Manny a Ellie. Za ich splnenie získate zlaté mince, ktoré môžete použiť na nákup nových prvkov pre vašu dedinu v obchode, ale aj hviezdičky, ktoré potrebujete na splnenie levelu a prechod do ďalšieho. Nový level vám prinesie vždy niečo nové do vášho obchodu. Peniaze a hviezdičky si zarobíte aj hraním mini hier, v ktorých je hlavnou hviezdou veverička Scrat. Ten sa v týchto hrách stretáva napríklad s piraňami či inými nepriateľskými zvieratami, ktoré sa snažia ohroziť bezpečnosť dediny. Zaujímavé pre hráča môžu byť aj denné výzvy, ktoré sa každý deň menia. Za ich splnenie vás čaká samozrejme odmena.

  

Hra Ice Age Village ponúka aj multiplayer funkciu. Svojich priateľov môžete prizvať pomocou aplikácie Gameloft Live! alebo cez Facebook. Pokiaľ si vaši známi vybudujú taktiež vlastnú dedinu, môžete ju navštevovať a malou pomocou si privyrobiť nejakú tú zlatú mincu. Tento systém je známy z dnešných hier na sociálnych sieťach a preto ho zrejme nemusíme viac rozvíjať. Na tejto hre oceňujeme hlavne grafické spracovanie, ktoré je naozaj na vysokej úrovni. Okrem spracovania môžeme pochváliť aj nápad vytvoriť hru spojenú s celosvetovo známym filmom. Stavanie dediny, mini hry a ostatné súčasti hry však musíme zaradiť skôr medzi mínusy, nakoľko očaria a zaujmú len nenáročného hráča alebo mladších nadšencov Android hier. Pokiaľ však chcete potešiť vaše deti alebo ste zarytým fanúšikom tejto animovanej filmovej série, stiahnite si túto hru pomocou nášho widgetu. Je zadarmo a za vyskúšanie nič nedáte! Pokiaľ vás táto hra nezaujala, tak si skúste prečítať ďalšie diely nášho pravidelného seriálu Obedná prestávka!

Ice Age Village
Gameloft
Verzia 1.0.0 (5. 4. 2012)
Veľkosť 3,1 MB
2.0.1+

Zadarmo

9.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+