MojAndroid

Nový týždeň začneme ďalšou časťou nášho pravidelného seriálu Obedná prestávka. Dnes sa budeme venovať veľmi zaujímavej Android hre, ktorá by mala upútať najmä hráčov, ktorí majú dobrý postreh a páčia sa im hry na krátku dobu aj na dlhé chvíle. Presne takou hrou totižto Finger Army 1942 je.

finger-army

Android hra Finger Army 1942 je vytvorená s cieľom otestovať vaše myšlienkové pochody a postreh. Hlavní hrdinovia – vojaci v podobe prstov – sa objavujú na hracej ploche a vašou úlohou je dotykom ich poslať späť. Musíte si však dávať pozor na to, akého vojaka sa chystáte dotknúť, nie všetci totižto vylepšia vaše skóre. Treba si dávať pozor hlavne na tých s bielymi vlajkami a vo vyšších leveloch na prsty, ktorých sa treba dotknúť dvakrát.

finger-army-1  finger-army-2  finger-army-3  finger-army-4

Počas ťukania na vyskakujúce prsty na vás čaká aj niekoľko bonusov. Tie budú vyskakovať napríklad v podobe konzerv s jedlom. Dotknite sa ich rovnako, ako vojakov a získate body do hodnotenia. Tie sa vám na konci každého kola spočítajú a zobrazia na displeji. Celkovo je v hre dostupných niekoľko desiatok levelov, ktoré sú spočiatku rýchle a jednoduché, no pomaly sa stupňujú. Dávajú vám však možnosť zahrať si len jeden či dva levely, pokiaľ máte 2-3 minúty voľného času, prípadne môžete hrať niekoľko levelov pokojne aj 20-30 minút a hra vás pritom neomrzí. Ponúka totižto peknú grafiku a zvuky, ktoré vás pri hraní zaujmú. Ak hre spočiatku nerozumiete, otvorte v menu položku Help, ktorá vám vysvetlí, o čo v tejto hre ide.

Ak vás hra náhodou v strede levelu prestane baviť, tak ju môžete ukončiť a neskôr sa k nej vrátiť. Umožňuje to prepracovaný systém ukladania aktuálnej pozície v leveloch. Táto hra je naozaj zaujímavá, ak si však potrpíte na pútavý príbeh a sprievodné texty plné rozkazov od veliteľov a podobne, tak pre vás Finger Army 1942 zrejme nebude. Ak vás táto hra zaujala, môžete si ju zakúpiť na Google Play pomocou nášho odkazu nižšie. Stojí len 0,71 EUR, čo nie je vôbec veľa. Prajeme príjemné hranie!

18.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+