MojAndroid

Arkádové hry typu Tower Defense sú dnes veľmi populárne a obľúbené. Kolo po kole sa zvyšuje úroveň a obtiažnosť, pribúdajú počty nepriateľov, treba upgradovať jednotky, … veď to poznáte. Existujú stovky hier tohoto typu, no hra, ktorú si predstavíme dnes, je medzi nimi o čosi výnimočnejšia. Nesie názov Jelly Defense a okrem iného vyniká aj svojou farebnosťou. Možno to pre niekoho bude príliš detské, no pre iných bude táto hra príjemným sprestrením ich herného repertoáru, ktorý je plný zbraní, robotov a nadupaných áut.

Intro hry sa viaže na pekný príbeh o mierumilovnom národe Jelly-ov (Želé ľudia), na ktorých planéte sa celý príbeh hry odohráva. Zrazu nebo stmavne a prichádzajú votrelci, ktorí chcú získať drahocenné kryštály Želé ľudí. Pripláva obrovská farebná loď, ktorá vyzerá, akoby bola poháňaná veslami a vy sa v tej chvíli ocitáte v ukážkovom leveli, ktorý vám ukáže, ako správne hrať túto hru.

Hneď po úvodnom leveli sa ocitáte v ozajstných leveloch, kde vás napadne zo začiatku len 7 či 8 vĺn, aby ste si mohli zvyknúť na ovládanie a taktizovanie. Tempo vĺn sa rýchlo stupňuje a vy musíte bojovať proti čoraz väčšiemu počtu votrelcov, ktorím velí zlé obrie želé.

Každé jedno kolo začína novou mapou, na ktorej musíte rozostavať svoje želé jednotky. Tie môžu byť rozostavané len na určitom označenom mieste. S príchodom silnejších súperov budete potrebovať silnejšie jednotky aj vy. Upgrade-ujte svoje zbrane alebo predajte tie staré, aby ste mali na novú a silnejšiu muníciu!

Z času na čas môžete niekde v leveli nájsť aj tajné predmety. Tie pod sebou ukrývajú mini-hry, ktoré vám príjemne osviežia hranie počas náročných bojov. Jednou z nich je aj level Fortune Fields , v ktorom máte za úlohu pozbierať čo najviac peňazí z hracej plochy v časovom limite 30 sekúnd. Nazbierané peniaze môžete využiť v ďalších leveloch. Práve takéto maličkosti robia z tejto hry výnimočnú.

Level čo level budú nepriatelia silnejší a občas budete musieť bojovať aj so samotným obrím želé. Ak ho porazíte, naskytne sa vám veľmi zábavný pohľad :) Zábavné je aj zisťovanie smiešnych informácií o nepriateľovi, ktoré Jelly Defense ponúka. Celkovo je hra poznačená humorom, čo je len a len dobre.

Grafika a celkové spracovanie hry sú pekné a farebné, vykúkajú z radu a pre niekoho sú lepšou voľbou ako železné monštrá s lasermi, guľometmi a mechanickými pohybmi, ktoré tavia svojich súperov pri kadejakých pazvukoch. Celkovo prostredie hry pôsobí prívetivo, aj stromy sa občas pohojdajú. Celý priebeh hry je sprevádzaný relaxačnou hudbou, zvuky zbraní sú zábavné a celkovo hra pôsobí akoby bola v súlade s prírodou a životným prostredím.

Hru môžeme v globále hodnotiť ako príjemnú, prepracovanú a vyladenú do posledných detailov. Krásne farby, príjemná hudba, zaujímavý príbeh či mini-hry sú lákadlá, ktoré stoja aj za cenu 2,29 € a myslím, že ak milujete hry tohoto typu, svojou prípadnou kúpou určite nebudete sklamaní!

Jelly Defense
Infinite Dreams
Verzia 1.07 (27. 10. 2011)
Veľkosť 49 MB
2.0.1+

55,84 Kč

 

Zdroj: AndroidPolice

31.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+