MojAndroid

Veľmi často sa stretávame s prepracovanými hrami, ktoré ponúkajú krásnu 3D grafiku, prepracovaný animovaný príbeh, zložité postavy a zbrane a vašim cieľom je prejsť 100 levelov, pričom každý musíte prejsť iným systémom. Na druhej strane však môžete nájsť aj hry s veľmi jednoduchou grafikou, bez príbehu, s jednoduchým princípom a s levelmi, ktoré sa na seba veľmi podobajú a líšia sa len minimálne. A či tomu veríte alebo nie, niekedy sú tie jednoduchšie hry viac zábavné ako tie prepracované. A presne takou hrou je aj EDGE, hra, ktorej sa budeme venovať dnes v Obednej prestávke.

V redakcii sme testovali verziu hry EDGE Extended, ktorá je súčasťou vývojárskej akcie The Humble Bundle 3, ktorú sme aj tentokrát využili. Grafické prostredie hry EDGE je 8-bitové, čo vo vás na prvý pohľad navodzuje retro náladu. Potom, ako prejdete prvý level, však pochopíte, že v jednoduchosti je krása a presne hry ako táto vám niekedy dajú viac, ako prepracované 3D strieľačky. Teda aspoň v našom prípade to tak bolo.

      

Princíp hry EDGE je veľmi jednoduchý. Na začiatku každého levelu sa vaša kocka ocitne na začiatku hracieho poľa, ktoré je takisto vybudované len z kociek. Vašou úlohou je po ceste ku cieľu (farebnému štvorcu) pozbierať všetky farebné check-pointy a pritom nespadnúť mimo hraciu plochu. Vašu kocku môžete kotúľať do všetkých 4 smerov a okrem horizontálneho pohybu je môžete jednoduchým pohybom dostať aj o jedno poschodie vyššie. Slovami sa to opisuje ťažko, ovládaniu však určite prídete na chuť hneď po prvom leveli. Malá rada – pri ovládaní používajte dlhšie podržanie prsta na displeji, nie len dotyk.

      

Počas hrania sa stretnete s rôznymi prekážkami na hracej ploche. Niekedy budete musieť stlačiť spúšť na zemi pomocou vašej kocky, aby sa hracie pole objavilo a aby ste mohli prejsť ďalej, inokedy sa bude časť hracieho poľa pohybovať po určitej dráhe a vy jednoducho musíte nastúpiť a vystúpiť v správny moment, aby ste nespadli mimo poľa. Celkovo levely vyzerajú jednoducho, no nenechajte sa tým odlákať. Niekedy budete musieť veľmi rozmýšľať nad tým, kadiaľ vašu kocku povediete a budete dávať pozor na každý ťah, ktorý spravíte. Na orientáciu vám môže poslúži aj mini-mapa v ľavom hornom rohu. S touto hrou sa jednoducho nebudete nudiť.

Grafické spracovanie aj samotný princíp hry sú veľmi jednoduché. Hru zvládne hrať naozaj každý a ak vás hry takéhoto typu bavia, strávite pri nej určite dlhé hodiny. Na Google Play Store sa táto hra nachádza v niekoľkých verziách, medzi nimi nájdete aj demo verziu, takže si hru môžete bezplatne skúsiť. Platené verzie sú dve a za každú zaplatíte 2,43€. Ak však holdujete hrám ako je táto, po odskúšaní dema si zakúpite  platenú verziu bez mihnutia oka. Odkazy na stiahnutie nájdete nižšie. Príjemné hranie!

Verzia: 2.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.2.0
Aktuálna cena: 2,29 €
Verzia: 2.2.0
Aktuálna cena: 2,29 €

Verzia: 2.2.0
Aktuálna cena: 2,29 €
Verzia: 2.2.0
Aktuálna cena: 2,29 €

27.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+