MojAndroid

Dnešný diel obednej prestávky by mohol zaujímať každého, komu je blízke obdobie druhej svetovej vojny a rád sa do tejto neľahkej doby vracia aj prostredníctvom hier. V Coast Gun War sa tak na chvíľu môže stať spojeneckým vojakom, vysadeným v tyle nepriateľa v Normandii, ktorý musí odolávať útokom nemeckých jednotiek.

Coast Gun War

Hra sa odohráva v 3D prostredí, ktoré je však maximálne jednoduché a nečakajte žiadny detailný trojrozmerný svet a dych berúcu grafiku. K dispozícii sú dva pohľady, medzi ktorými sa dá počas hry prepínať; buď z pohľadu prvej osoby, alebo trochu z väčšej vzdialenosti a z nadhľadu. Praktickejší je však prvý pohľad, druhý sa hodí skôr na rýchle zhodnotenie situácie na bojovom poli. Na začiatku sú k dispozícii dve misie, ďalšie sa odomknú po ich prejdení.

Pohyb v tomto 3D svete nie je možný, ovládate statické protitankové delo, ktorým sa dá otáčať v rozsahu 360 stupňov. Cieľom je likvidovať nepriateľské bunkre a jednotky, teda zásobovacie autá a tanky Tiger a Panther. Okrem dela sú k dispozícii aj sekundárne zbrane, ako Molotovov koktail, vhodný najmä na ničenie tankov, prípadne bomby, zhadzované z lietadiel na padákoch. V kritických situáciách pomôžu aj dymové granáty, ktoré spomalia postup nepriateľských jednotiek.

Coast Gun War je jednoduchá hra, zvládnutie jednotlivých misií však až také ľahké nie je a vyžaruje si rýchle reakcie a trochu cviku. Keďže je však hra zadarmo a dokonca neobsahuje ani nepopulárne mikrotransakcie, určite stojí aspoň za vyskúšanie.

22.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+