MojAndroid

Čo sa stane, keď všetkých papagájov strčia do klietky a pošlú do Ria? Poriadne sa naštvú! Toto je hlavná myšlienka hry Angry Birds Rio, ktorá sa včera objavila na Android Markete. Konečne si ju teda môžeme zahrať aj v našich končinách, na rozdiel od Američanov, ktorí si ju mohli stiahnuť už pred dvoma týždňami exkluzívne cez Amazon Android App Store. Ak ste už nedočkaví ako my, stahnite si hneď aplikáciu pomocou QR kódu alebo jedného z odkazov na konci článku. Hra je zadarmo, podobne ako predošlé verzie, ale obsahuje reklamu.

Princíp hry zostal rovnaký – vystreliť čo najmenej vtákov z praku a získať v každej úrovni čo najviac bodov a hviezdičiek. V hre však nejde o pozabíjanie všetkých zlých zelených prasiatok, ale dej sa točí okolo chystaného filmu Angry Birds z tvorby filmového štúdia Fox. Pôvodné rozhnevané vtáky sú unesené do magického mesta Rio de Janeiro, kde nakoniec uniknú svojim väzniteľom a vydajú sa zachrániť svojich kamarátov – vzácne papagáje Blu a Jewel, hlavných hrdinov spomenutého filmu. V prvých leveloch treba porozbíjať klietky s uväznenými vtákmi, a tak ich oslobodiť, neskôr sa objavia opice, ktoré treba pozabíjať, či veľký biely chocholatý únosca, ktorého čaká podobný osud.

Oficiálny zoznam funkcií Angry Birds Rio:

  • dve fantastické epizódy obsahujúce 60 levelov
  • úplne nové úspechy
  • špeciálne skryté ovocie – nájdite ich všetky
  • overte si svoje Angry Birds schopnosti v záverečnom boji so zloduchom
  • v priebehu roka 2011 čakajte nové epizódy

Hra prešla viacerými grafickými zmenami, ktoré hodnotíme veľmi pozitívne, lebo hru oživili.

 

Android Market (web) | Android Market (aplikácia) | AppBrain

31.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+