MojAndroid

Predstavujeme vám hru Pocket Soccer, ktorá sa tento týždeň ocitla medzi TOP 10 Android aplikáciami. V hre si môžete zahrať “futbal” proti počítaču alebo kamarátom. Prečo futbal v úvodzovkách? Pocket  Socker je totiž akýmsi hybridom medzi futbalom a vzdušným hokejom.

Na začiatku si vyberte medzi 1 alebo 2 hráčmi (mód s 2 hráčmi je vhodnejší pre Android tablety kvôli väčšiemu displeju = viac miesta pre ruky dvoch hráčov). V ďalšom kroku si vyberte krajiny, ktoré proti sebe budú hrať – v zozname s vyše 60 krajinami sa nachádza aj Slovensko a Čechy :). Ani fanúšikovia svetového pohára nebudú  sklamaní, keďže v hre nájdu aj svoje obľúbené tímy s malých krajín ako Angola, Kamerun či Trinidad a Tobago.

Ovládanie hry je veľmi jednoduché a v podstate podobné ako v Android hre Glow Hockey. Každý tím má 3 hráčov = kruh s vlajkou štátu na vrchu. Prstom posúvate vašich hráčov dopredu, aby skórovali alebo späť do obrany, keď hrozí nebezpečia od súpera. V pohybe hráčmi sa striedate so súperom – raz idete vy a raz on (počas tohto sa všetci hráči stále hýbu zotrvačnosťou). Každý má na svoj ťah 5 sekúnd, potom sa poradie mení. Vyhráva tím, ktorý prvý nastrieľa 10 gólov. Aby to nebolo nudné, s  pribúdajúcimi výhrami sa vám budú postupne odomykať nové typy hracej plochy, nové lopty a rôzne typu fanúšikov.

Hru hodnotíme celkovo pozitívne, je to taká návyková oddychovka, ale do budúcna by mala určite pribudnúť možnosť hrať multiplayer online.

Stiahnite si Pocket Soccer zadarmo priamo z Android Marketu alebo použite nasledujúci QR kód, prípadne jeden z odkazov pod ním. Aplikácia podporuje inštaláciu na pamäťovú kartu.

Android Market | AppBrain

Zdroje: Best Android Apps Review, Droid Android Games

12.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+