MojAndroid

Dnes si v našom seriály Obedná prestávka predstavíme veľmi zaujímavú logickú hru Doptrix. Ako už samotný názov mierne napovedá, táto hra má mnoho spoločného so zrejme najznámejšou hernou klasikou – Tetrisom. Autor aplikácie Stanislav Merezhko sa rozhodol odieť Tetris do vlastného štýlu, z čoho vznikla veľmi zaujímavá logická puzzle hra, ktorá ponúka niekoľko zaujímavých vlastností. Doptrix je akousi nadstavbou Tetrisu, ktorá má pohyblivé hracie pole. Čítate dobre – pohyblivé. Hracím poľom totižto môžete otáčať do kruhu alebo ním rotovať zľava doprava či zhora nadol. Princípom tejto hry teda nie je pohybovať len tetrisovými kockami, ale aj samotným hracím poľom, čo dodáva hre o čosi viac logickej náročnosti a kreativity. Hru môžete hrať v 3 hracích módoch – Classic, Alternative a Puzzle – dokopy až v 40 leveloch, na hracích poliach v 4 veľkostiach. Dosť však bolo slov, princíp tejto hry pochopíte určite jednoduchšie po zhliadnutí nasledujúceho videa:

Pokiaľ vás táto Android hra zaujala, môžete si ju bezplatne stiahnuť z Android Marketu pomocou nášho widgetu. Ak sa tak rozhodnete urobiť, napíšte nám komentár, ako sa vám nápad a samotná hra páči.

Doptrix
Stanislav Merezhko
Verzia 2.1 (8. 2. 2012)
Veľkosť 919 kB
2.1+

Zadarmo

10.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+