MojAndroid

Rovio je spoločnosť, ktorá sa preslávila hlavne vďaka zrejme najpopulárnejšej hre pre Android a iOS – Angry Birds. Na trh s Android hrami však prináša ďalší zaujímavý titul Amazing Alex, ktorý určite stojí za povšimnutie. Čo je pre túto hru špecifické a čo ponúka, si môžete prečítať v ďalšej časti nášho pravidelného seriálu Obedná prestávka.

Amazing Alex  je naozaj “amazing”. Ide o veľmi podarenú logickú Android hru, ktorá ponúka niekoľko desiatok levelov plných logických úloh. Poteší určite výborne spracovaná grafika,  pekné zvuky a gameplay, ktorý vás neustále núti hrať level za levelom. My sme na prvý raz skončili až na 15-tom :-). Táto hra je okrem iného výnimočná aj tým, že dokáže zabaviť ľudí každého veku. Na svoje si prídu vaše deti a Alexom počas voľnej chvíle určite nepohrdnete ani vy. Štipka logiky a výborné spracovanie túto hru priam predurčujú pre všetkých, ktorý majú radi hlavolamy a výzvy. Celá táto hra je totižto jeden veľký logický hlavolam a výzva aj pre najskúsenejšieho hráča!

Hru Amazing Alex môžme slovami opísať len veľmi stroho. Ten pravý zážitok pocítite až vtedy, keď si túto hru zahráte. Vyššie ste si mohli, a ešte stále môžete, prezrieť video, ktoré túto hru predstavuje zaujímavejším spôsobom a nižšie nájdete odkazy na Google Play Store. Amazing Alex je dostupný až v 3 verziách – Amazing Alex Free, Amazing Alex a Amazing Alex HD. Každá verzia sa okrem cenovky líši aj obsahom. Free verzia ponúka len niekoľko levelov na skúšku, normálna verzia je určená pre smartfóny a HD verzia pre tablety. Posledné dve spomínané verzie ponúkajú už plný počet levelov – 100. Samozrejmosťou je aj neskoršia aktualizácia, ktorá prinesie balíčky s novými levelmi. Navyše, v tejto hre nemusíte čakať na nové levely dlho – stačí ak si vytvoríte svoje vlastné priamo v hre. Rovio totiž pridal vlastný editor, v ktorom si môžete pomocou 35 interaktívnych objektov poskladať vlastný hlavolam a dokonca ho zdieľať s ostatnými. Takto sa vytvorí v podstate nekonečné množstvo najrôznejších variácií kôl, s ktorými si užijete veľa zábavy.

 

16.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+