MojAndroid

MôjAndroid.sk prináša porovnanie 5 závodných hier, ktoré ocenia nielen milovníci automobilov. Ide o veľmi chytľavé kúsky z dielní kvalitných android developerov. Tak poďme na to!

1. Drift Mania Championship Lite

Ako z názvu vyplýva, ide o hru, v ktorej sa driftuje. Pre tých, ktorí nevedia, čo je drift – je to pohyb auta, najčastejšie v zákrute, vo veľkej rýchlosti šmykom. Pri drifte sa hodnotia 4 kritériá: rýchlosť, trajektória, uhol a pôsobenie na diváka. V ľavom dolnom rohu je umiestnená ručná brzda, bez ktorej to do driftu “dostanete” len ťažko. 3D grafika vám umožní v spolupráci s multi-touchom ohromujúci zážitok. Svoje skóre môžete zverejniť na webe a ak budete patriť medzi 100 najlepších, budete vystavený na stránke výrobcu, tak sa snažte. Na začiatku máte na výber zo 4 áut, ktoré majú rôzne vybavenie. Vybrať si môžete z 2 rôznych tratí na driftovanie. Začínate na 1.úrovni-easy a svojím “skillom” sa prepracujete na normal alebo pro mode. Na výber máte až 3 pohľady. Plyn si môžete pridávať pedálom alebo throttle bar-om. Nastaviť si môžete aj citlivosť. Páčil sa vám váš drift? Prehrajte si ho znova! Hra ponúka vysokú kvalitu, no pôjde vám len na zariadeniach s rozlíšením 800×480 a 854×480 pixelov.

Existuje aj platená verzia tejto hry, ktorá stojí necelý dolár a ponúka napríklad Practice Mode, 7 áut a 5 tratí.

Verzia Androidu: 2.1 a vyššie

Veľkosť: 26 MB

Hodnotenie: 3,5 z 5

VIDEO – Drift Mania Championship

Screenshoty:

 

2. Raging Thunder Lite

Ďalšia závodná pecka, tentokrát nie tak graficky náročná. Ponúka online multiplayer, takže svoje vodičské schopnosti môžete porovnať so schopnostiami iných vašich priateľov. Hra je fyzikálne prepracovaná a máte možnosť nastaviť si ovládanie, dá sa ovládať aj pomocou akcelerometra :) Keďže ide len o lite verziu, neponúkne vám toľko, čo platená verzia. Hrať môžete jeden level buď ako single-player alebo multi-player. Hra nefunguje na HTC Wildfire a na Markete sa nájde aj dosť negatívnych názorov a postrehov. Nič vám však nebráni nainštalovať si túto závodnú hru a posúdiť jej kvality osobne, možno sa vám zapáči!

Verzia Androidu: 1.5 a vyššie

Veľkosť: 5,3 MB

Hodnotenie: 3,8 z 5

VIDEO – Raging Thunder Lite

Screenshoty:

3. Raging Thunder 2 Lite

Ide o pokračovanie Raging Thunder Lite. Vývojári sľubujú, že vás hra prevedie najkrajšími zákutiami sveta, ako napríklad Veľkým čínskym múrom, či najkrajšími slnečnými plážami. Oproti predošlej verzii máte na výber 2 trate a 2 autá – v lite verzii hry, samozrejme. Plná verzia, ktorá stojí okolo 3,5 € vám toho ponúkne omnoho viac. Podporuje 3D grafiku aj multiplayer. Oproti predošlej verzii o dosť lepšie grafické spracovanie, o čom svedší aj veľkosť inštalačného súboru.

Verzia Androidu: 1.5 a vyššie

Veľkosť: 18 MB

Hodnotenie: 4,1 z 5

VIDEO – Raging Thunder 2 Lite

Screenshoty:

4. Street Racing

“Masívna multiplayer hra, v ktorej robíte kšefty, aby ste zarobili a získali skúsenosti. Investujte do mesta a budete zarábať každou hodinou. Kupujte veci a vaše auto bude čoraz silnejšie. Porazte súpera a oberte ho o peniaze. Rozšírte svoju crew a staňte sa najlepším pretekárom. Rozstrel a mnoho iných vymožeností ! … ” – aj takto opisuje túto hru výrobca GameBoss. Táto hra je výnimočná, pretože na jej hranie potrebujete Prestige body. Keď hru nainštalujete, máte ich k dispozícii 5. Keď sa vám minú, musíte si ich dokúpiť na stránke výrobcu. Treba vyskúšať :)

Verzia Androidu: 1.5 a vyššie

Veľkosť: 3 MB

Hodnotenie: 3,8 z 5

Screenshoty:

5. Racing Live™ – 12 points

Takisto multiplayer hra hrateľná po internete. Začínate ako začiatočník a pomaly bojujete, aby ste sa mohli stať najlepším pretekárom na svete. Túto hru hrá 4,2 milióna hráčov po celom svete, čo o niečom svedčí :) Ponúka LIVE pretekanie, to znamená, že svoje zručnosti môžete predviesť ostatným pretekárom v reálnom čase cez internet!

Verzia Androidu: 1.5 a vyššie

Veľkosť: 1 MB

Hodnotenie: 4,2 z 5

Screenshoty:

 

Ako zvyčajne, aj v tomto článku slúžia názvy hry ako odkazy na Android Market. Ak máte nejaké skúsenosti s vyššie opisovanými hrami, kľudne sa s nami podeľte v komentároch. Každý názor sa počíta ;)

28.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+