MojAndroid

Dnešná časť nášho pravidelného seriálu Obedná prestávka bude výnimočná. Dnes si totižto nepredstavíme len jednu hru pre vaše Android zariadenie, ale hneď 3. Reč bude o hre sudoku, ktorá si v poslednom čase získala vo svete veľmi veľa fanúšikov. Pri sudoku musíte do hry zapojiť hlavne logiku, preto ak vám chýba alebo sú vám čísla celkovo nesympatické, radšej si pozrite niektorý z našich ďalších článkov o Android hrách pomocou tohoto odkazu.

1. Sudoku Free od AI Factory Limited

Toto spracovanie sudoku pre Android získalo už viac ako 90,000 hodnotení používateľov s priemerom 4,6 z 5. Najväčšími lákadlami tejto Android hry je 1500 variácií sudoku s nastaviteľnou náročnosťou. Tú si môžete nastaviť od najľahšej po najťažšiu až v 5 náročnostiach. S veľmi pekne spracovaným prostredím a veľmi rýchlymi odozvami sa táto verzia sudoku stala medzi Android hráčmi veľmi populárnou. Dopomohla tomu možno aj funkcia nápovedy, dva typy hracieho poľa a fontu či možnosť napísania si poznámky počas hrania. Veľmi nápomocnou je určite aj funkcia Späť. Vašu súťaživosť podporia funkcie ako meranie času, priemerný čas na hru či dokončenie sudoku v %. Toto všetko v bezplatnej Android hre, ktorú si môžete stiahnuť pomocou nášho widgetu nižšie.

    

 

Sudoku Free
AI Factory Limited
Verzia 1.401 (2. 4. 2012)
Veľkosť 2,4 MB
1.5+

Zadarmo

2. Sudoku Free od Genina.com

Ďalšie spracovanie sudoku pre Android, tentokrát s menším počtom stiahnutí a hodnotením 4,4 z 5. Okrem základných funkcií ponúka toto spracovanie menej stupňov náročnosti – “iba” 4. Okrem tohoto nastavenia vás určite potešia aj funkcie Späť a Dopredu, možnosť zaznamenania poznámky “ako keby” ceruzkou, či inteligentné nápovedy. Ďalšou, veľmi užitočnou a zaujímavou funkciou je aj ukladanie sudoku v reálnom čase, čo znamená, že keď v ktoromkoľvek bode riešenia sa hra po prerušení uloží. O súťaživosť je postarané aj v tejto hre, slúžia na to tabuľky najvyšších skóre, ktoré môžete porovnávať aj s online databázou a autor sľubuje aj zaujímavé súťaže v reálnom čase. Žeby kto skôr vyrieši rovnaké sudoku?! :-)

PS: Podporu v tejto hre majú aj trackball-y a hardvérové klávesnice.

    

 

Sudoku Free
genina.com
Verzia 9.0.1.2 (23. 3. 2012)
Veľkosť 1,3 MB
1.1+

Zadarmo

3. Super Sudoku od Kiwi Mobile

Ďalšie spracovanie hry sudoku je zaujímavé hlavne svojim intuitívnym prostredím bez reklám a špecifickým ovládaním ovládaním. Okrem toho ponúka aj 5 rôznych levelov obtiažnosti, funkcie Späť a Dopredu a takisto automatické ukladanie vašej hry. Podporu tu nájdu Standard Sudoku, Sudoku-x, Hyper Sudoku, Percent Sudoku, Color Sudoku aj Squiggly Sudoku. Veľmi zaujímavo je spracované aj zaznamenávanie skóre, ktoré autori postavili na každom jednom sudoku a jeho obtiažnosti. Navyše sa vaše skóre synchronizuje s celosvetovou databázou, preto môžete svoj výkon porovnávať s hráčmi z celého sveta. Táto hra vám dokonca pomôže odstrániť vaše herné nedostatky tým, že vám zobrazí vami najčastejšie vyžiadané nápovedy, ktoré môžete následne odstrániť. Aby sme nezabudli na hodnotenia priamo od hráčov, na Google Play Store má táto verzia sudoku 4,6 hviezdičky z 5.

    

 

Super Sudoku
Kiwi Mobile
Verzia 0.8 (14. 1. 2012)
Veľkosť 956 kB
1.5+

Zadarmo

Zdroj: imageshack.us (logo)

18.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+