MojAndroid

Seriál Obedná prestávka, ktorý vám prinášame pravidelne 3-krát v týždni, bol vytvorený ako seriál zaujímavých Android hier, o ktorých by ste určite mali vedieť. Takýto “titul” si právom zaslúži aj hra, ktorú si predstavíme dnes. Na Google Play Store nájdete túto výbornú logickú hru hneď v 2 dieloch – Quell a Quell Reflect. Obe verzie tejto hry majú rovnaký princíp a pravidlá hrania, preto si ich predstavíme spoločne v jednej recenzii. Tú si môžete prečítať v nižšie situovaných riadkoch…

 

Quell je logická Android hra, ktorá sa okrem vysokej návykovosti pýši aj výborným grafickým spracovaním s ručnými kresbami, ktoré túto hru posúva do kategórie veľmi kvalitných herných titulov. Okrem výbornej grafickej stránky ponúka táto Android hra aj veľmi kvalitné soundtracky od Stevena Cravisa, ktoré vás priam nútia počas hrania oddychovať. Verte nám, máme to odskúšané ;-) Obe verzie hry Quell ponúkajú viac ako 80 levelov, ktoré sú doplnené o niekoľko levelov pre expertov. Všetky levely sú rozdelené do štvoríc, ktoré nájdete v menu na poličkách rozdelené po trojiciach a rokoch. Práve roky pri jednotlivých poličkách vo vás vyvolávajú dojem nejakého deja, ktorý však v tejto hre nikdy nenájdete.  Obe verzie vám tak spolu môžu ponúknuť viac ako 160 levelov vysoko kvalitnej logickej hry, ktorú si určite zamilujete.

  

Vašim cieľom v tejto hre je posúvať kvapky vody tak, aby ste vyzbierali všetky perly. Počas hry musíte dávať pozor na ostnaté prekážky, ktoré vašu kvapku nekompromisne rozbijú. Naopak, pomáhať vám budú teleporty v podobe zlatých kruhov či zelené bodky, ktoré sa po dotyku s kvapkou menia na pevné body, o ktoré budete môcť kvapku “oprieť”. Aby ste mohli “preraziť” zlaté kocky, musíte získať zlatú perlu, ktorá rozbije jednu zlatú kocku. Zaujímavé sú aj kocky so symbolom ženského a mužského pohlavia, ktoré zničíte len tak, že nimi prejdete na jeden krát. V hre si môžete pomôcť aj drevenými ostňami, ktoré môžete narazením posunúť, a tak si uvoľniť cestu k perle alebo nimi presknúť červené kvapky, ktoré vás takisto môžu zničiť. V niektorých leveloch môžete využiť aj priechodnosť stien, ktorá bude v niektorých prípadoch kľúčom k prejdeniu celého daného levelu. Pri teleportoch dbajte na jeden malý detail, a to ten, že z teleportu “vyjdete” tým istým smerom, akým ste do neho vošli. Na záver spomenieme, že level musíte prejsť na čo najmenší počet ťahov, za ktorý získavate aj príslušné body.

  

Quell ponúka v menu niekoľko veľmi zaujímavých políčok. Na začiatku si môžete zvoliť tutoriál pre začiatočníkov, ktorý vás prevedie celou hrou krok po kroku alebo si otvoriť políčko Extras, v ktorom nájdete okrem mien všetkých autorov a spoluautorov aj veľmi zaujímavý príbeh o samotnej hre Quell a jej histórii s krásnymi obrázkami. Poteší aj položka Achievements, ktorá osahuje zoznam všetkých úloh, ktoré v hre môžete plniť. Nesmieme zabudnúť ani na nápovedy v prípade, že si neviete poradiť s niektorým z levelov. Tie vám ukážu krok po kroku ako daný level prejsť. Nám táto hra veľmi zaimponovala a dúfame, že sa bude páčiť aj vám.

Obe verzie hry Quell sú na Google Play Store spoplatnené. Za prvý diel, Quell, zaplatíte 1,19€ a druhý diel Quell Reflect je o niečo lacnejší – 0,76€. Myslíme si však, že necelé 2€ za tieto kvalitné herné tituly určite stoja, preto neváhajte a klikajte na naše odkazy, ktoré vás presmerujú na tie správne miesta. A nezabudnite napísať komentár, ako sa vám hry Quell páčia!

 

Quell
FallenTreeGames
Verzia 1.41 (15. 1. 2012)
Veľkosť 16 MB
2.1+

1,19 €

 

Quell Reflect
FallenTreeGames
Verzia 1.41 (7. 1. 2012)
Veľkosť 16 MB
2.1+

0,76 €
23.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+