MojAndroid

Obchod Play je úžasné miesto, ktoré umožňuje mnohým šikovným vývojárom prísť si na menší či väčší zárobok. Pokiaľ sú používatelia vašej aplikácie spokojní, vaša aplikácia môže byť úspešnejšia a priniesť lepší výnos. Google neustále pracuje na možnostiach zárobku pre vývojárov. Aj preto sa teraz môžeme tešiť novým “Odmeňovaným produktom”.

Mena ako každá iná

Na to, aby vaša aplikácia mohla zarobiť, nestačí len nastaviť jej v Obchode Play vysokú cenu. Takú aplikáciu by nikto nikdy nestiahol. Navyše si všimnite, že aj niektoré veľmi prepracované kúsky sú dostupné na stiahnutie zadarmo. Aplikácie najviac zarábajú na reklame.

Na reklame zarába nielen vývojár, ale aj Google a spoločnosť, ktorá si reklamu zaplatila
Na reklame zarába nielen vývojár, ale aj Google a spoločnosť, ktorá si reklamu zaplatila

Okrem takých zárobkov, akými sú platby priamo v aplikácií, sú vývojárom k dispozícii aj zárobky z reklám. Google platí vývojárom za každú zobrazenú reklamu. Keď si tak počas hrania hry pozriete jednu reklamu, zarobili ste tomu, kto ju vytvoril a navyše aj Googlu. Vy ako odmenu dostanete nejakú menu, ktorá má v hre hodnotu. Na takom princípe fungujú aj nové “odmeňované produkty”.

Pomôže nielen zarobiť, ale aj zviditeľniť

Odmeňované produkty sú v podstate len nový typ produktu. Pomáhajú nielen zarobiť vývojárom nejaký ten zárobok a Googlu dodržať reklamnú zmluvu. Ide aj o zviditeľnenie produktu, na ktorý vidíte reklamu. Vývojár a Google dostanú odmenu za zobrazenie reklamy, ktorá navyše naláka nových používateľov na daný produkt a hráč alebo používateľ dostane internú menu z hry. Je to tak výhodné pre všetkých.

Nové Odmeňované produkty prinesú odmeny pre používateľov aj vývojárov
Nové Odmeňované produkty prinesú odmeny pre používateľov aj vývojárov

Hoci sú odmeňované produkty zatiaľ len v beta verzii Play Console, už teraz vás môžeme informovať, ako budú fungovať. V podstate sa nejedná o nič nové. Jednoducho treba dopozerať reklamu, ktorá sa vám zobrazí do konca. Keď tak uvidíte ikonku “Pozrieť reklamu”, smelo na ňu kliknite, budete za to odmenený.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Vývojári aplikácií musia od augusta 2019 pri vývoji myslieť aj na Android 9.0 Pie
Náš tip
Obchod Play zarába na jedno zariadenie desaťnásobne menej ako App Store
10.3.2019
Zdroj: Android Community

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+