MojAndroid

Pred nejakým časom sme vás informovali o tom, že v obchode Play sa predĺžilo okno na vrátenie platenej aplikácie. Išlo pritom iba o náhodne zistenú skutočnosť, no aj pri opakovanom testovaní sa zdalo, že dve hodiny sú presne stanovený čas, počas ktorého je možné vrátiť platenú aplikáciu. To bol výrazný nárast oproti 15 minútam, počas ktorých bolo možné vrátiť aplikáciu pred tým. O novinke však Google až doteraz mlčal, no predĺženie doby na vrátenie aplikácie je teraz už oficiálne. Naposledy bolo toto okno zúžené z 24 hodín práve na 15 minút, takže aktuálne dve hodiny sú zrejme zlatá stredná cesta.

google-play-vratenie-aplikacie

Google zmenil pravidlá pre vrátenie platenej aplikácie a na stránke Google podpory je už oficiálne uvedené, že aplikácie je možné vrátiť počas dvoch hodín od kúpy. To je pre užívateľov určite vítaná novinka, kedže mnohí sa sťažovali na to, že pri dnešnej veľkosti aplikácií je 15 minút často veľmi krátka doba. Často sa potom stávalo, že počas 15-minútového okna nebolo možné ani aplikáciu či hru stiahnuť a ak bol s titulom nejaký problém, oficiálnou cestou už nebolo možné jeho vrátenie. Naopak, dve hodiny sú pomerne dlhý čas na zistenie kompatibility aplikácie so zariadením či nejakej vážnej chyby. Dáva to aj priestor lepšie otestovať aplikáciu a zistiť, či má o u užívateľ skutočne záujem.

Zdroj: Google Support via Android Police

11.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+