MojAndroid

Google priniesol do obchodu Play v poslednej aktualizácii niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z nich je aj vylepšená funkcia zobrazovania dochádzajúceho miesta vo vnútornej pamäti vášho zariadenia. Doteraz sa tento údaj zobrazoval iba ako upozornenie pred inštaláciou objemnej aplikácie, no teraz sa zobrazí aj pri zozname vašich nainštalovaných aplikácií.

Náš tip
Obchod Play mal o 145% viac nainštalovaných aplikácií ako AppStore | Q4 2017

Upozornenie na málo miesta aj rýchla odinštalácia

Po kliknutí na upozornenie uvidíte zoznam nainštalovaných appiek spolu s možnosťou jednoduchého či hromadného odinštalovania. Hoci ide o funkciu, ktorú poľahky nájde takmer každý používateľ, jej umiestnenie v obchode Play dáva zmysel. Práve tu totiž často nachádzame objemné aplikácie, ktoré vo väčšine prípadov zaberajú veľkú časť vnútornej pamäte zariadenia.

Vďaka tejto novej funkcii tak budete mať neustále prehľad o tom, koľko máte miesta v pamäti zariadenia a keď sa dostanete na kritickú hodnotu, budete na to vopred upozornení a budete sa vedieť lepšie zariadiť. Ďalšou výhodou je, že toto upozornenie vás môže prinútiť prezrieť si zoznam nainštalovaných aplikácií. Vo väčšine prípadov sa v priebehu času v telefónu nahromadia tituly, ktoré využívame iba sporadicky alebo vôbec a toto upozornenie vás aspoň donúti prelistovať si zoznam nainštalovaných aplikácií a vyhodiť tie, ktoré sú zbytočné.

Aktualizácia prichádza postupne

Okrem uvoľnenia miesta v pamäti tak aj znížite záťaž na telefón, najmä pri odstránení aplikácií, ktoré často bežia na pozadí a vy ich vôbec aktívne nepoužívate. Ako obyčajne, aj teraz je aktualizácia uvoľňovaná postupne a je možné, že ešte nejaký čas túto funkciu vo vašom zariadení neuvidíte. Keď už ale bude novinka aktívna, uvidíte ju (v prípade míňajúceho sa miesta v pamäti) v časti Aktualizácie v záložkách obchodu Play v sekcii Moje aplikácie a hry.

Zdroj: 9to5Google via PhoneArena

26.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+