MojAndroid

Google sa snaží zlepšiť užívateľský zážitok všetkými možnými spôsobmi. Či už je to vylepšenými aplikáciami alebo novinkami v samotnom systéme, Google si vždy nájde cestu, akou zlepší spôsob, ktorým používame jeho služby. Teraz predstavila spoločnosť ďalšiu novinku, ktorou môže nepriamo odstrániť niektoré veľké nepríjemnosti pri používaní systému Android. Vývojárom v obchode Play totiž spoločnosť teraz umožňuje aktualizovať svoje aplikácie postupne v niekoľkých vlnách, pričom v prípade odhalenia veľkého nedostatku môžu vývojár uvoľňovanie najnovšej verzie aplikácie pozastaviť.

To môže výrazne zmierniť problémy, ktoré nastanú v prípade uvoľnenia chybnej aktualizácie. Odstránenie niektorých vážnych chýb si v niektorých prípadoch vyžiada aj niekoľko dní práce, pričom užívatelia zatiaľ zostanú s nefunkčnou, resp. s nestabilnou aplikáciou. Pre vývojárov to môže znamenať katastrofu v podobe straty užívateľov. Práve táto novinka by to ale teoreticky mohla eliminovať. Samozrejme, užívateľom, ktorí si stiahnu chybnú aktualizáciu v prvej fáze uvoľňovania, už nič nepomôže. Vývojár ale môže okamžite zareagovať, vďaka čomu zostane drvivá väčšina užívateľov so staršou, no overenou a funkčnou verziou aplikácie.

android-app-halt

Podobné praktiky využíva pri uvoľňovaní nových verzií aplikácií aj samotný Google. Aplikácie od Google boli ale v mnohých prípadoch nainštalované na stovky miliónov zariadení, a tak ich aktualizácia často prebieha aj niekoľko dní či týždňov. Práve takéto postupné aktualizovanie ale spoločnosť ochráni pred tým, aby v jednom momente vypustila potenciálne nefunkčnú aplikáciu a pokazila tak užívateľský zážitok všetkým užívateľom.

Zdroj: Google Play Support via Android Police

27.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+