MojAndroid

Určite sa s tým už mnohí z vás stretli – chcete si nainštalovať novú aplikáciu alebo iba aktualizáciu pre niektorý z už nainštalovaných titulov a obchod Play vám oznámi, že pre túto akciu nemáte k dispozícii dostatok voľného miesta vo vnútornej pamäti zariadenia. Následne prejdete do nastavení alebo spustíte nejakú aplikáciu, ktorá vám povie, čo vám zaberá v telefóne najviac pamäte a v tom lepšom prípade vám aj navrhne, čo všetko si môžete vymazať. Tieto kroky teraz nahrádza samotný obchod Play, ktorý vám ukáže, ktoré aplikácie zaberajú vo vašom zariadení veľa miesta.

obchod play uninstall

Nová funkcia nie je súčasťou žiadnej veľkej aktualizácie a je možné, že v aplikácii obchodu Play bola dostupná už nejaký čas. Novinka funguje tak, že ak obchod Play rozpozná, že v zariadení nie je dostatok miesta vo voľnej pamäti, zobrazí zoznam nainštalovaných aplikácií, ktoré by ste si teoreticky mohli chcieť odinštalovať. Môže ísť napríklad o staré hry alebo rôzne aplikácie, ktoré jednoducho nepoužívate a zaberajú zbytočné miesto. Vo vyskakovacom okne tiež budete vidieť, koľko pamäte potrebujete uvoľniť pre dokončenie sťahovania aktualizácie alebo novej aplikácie, a tak bude celý proces veľmi rýchly a intuitívny.

Následne už iba vyberiete aplikácie, ktoré chcete odinštalovať. Celý proces by tak mal trvať iba niekoľko sekúnd. O dostupnosti funkcie informovali už viacerí používatelia, no ďalší zasa hlásili, že ju k dispozícii ešte nemajú. Nemalo by ale trvať dlho a táto užitočná novinka by mala byť dostupná pre každého. Ocenia ju najmä tí používatelia, ktorí majú 16 GB alebo ešte menšiu vnútornú pamäť a neustále musia bojovať s nedostatkom miesta vo svojom zariadení.

Zdroj: Android Police via Phandroid

2.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+