MojAndroid

Spoločnosť Google v poslednom čase usilovne pracuje nielen na príprave novej verzie systému Android, ale aj na vylepšovaní svojich aplikácií. Dôležitými aktualizáciami si tak nedávno prešli Mapy či Fotky a k tomu všetkému tento softvérový gigant predstavil aj úplne novú to-do aplikáciu. Menej výraznými zmenami však v súčasnosti prechádza aj Obchod Play.

Náš tip
Google predstavuje vlastnú „to-do“ aplikáciu Úlohy Google

Ako iste všetci viete, práve táto aplikácia je vstupnou bránou do sveta Androidu. Operačný systém zeleného robota by totiž bez Obchodu Play nemohol existovať. Nie je teda veľkým prekvapením, že tento obchod s aplikáciami pravidelne prechádza rôznymi vylepšeniami. Tie najnovšie boli do Obchodu Play pridané len nedávno, pričom ste ich možno spozorovali už aj vy. Ako to už býva zvykom, Google testuje novinky vo svojich appkách len na malej vzorke používateľov. To, či sa vám tak tieto novinky objavia, alebo nie, je vecou náhody.

Obchod Play ponúka viacero kariet, prostredníctvom ktorých sa používateľovi snaží odporučiť rôzne aplikácie. Tieto karty sú však všetky biele a graficky jednoduché. Veľmi rýchlo sa tak pre používateľa môžu stať nezaujímavými. Nová karta s názvom “Objavte niečo nové” sa však takémuto stereotypu snaží zabrániť. Nachádza sa na nej totiž podarená ilustrácia, ktorá zaujme rozhodne väčšie množstvo očí, ako obyčajná biela farba.

Objavte niečo nové

Na tejto karte sa navyše nachádzajú aj tlačidlá pre výber kategórie, takže cez ňu používateľ môže objavovať rôznorodé novinky. Bohužiaľ však na teraz nie je jasné, čo má Google s touto dizajnovou úpravou v pláne. Rozhodne by však bolo zaujímavé, keby takýmto grafickým spôsobom od seba odlíši všetky karty odporúčaných aplikácií.

30.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+