MojAndroid

Spoločnosť Google nezaháľa a okrem pravidelného vylepšovania svojho operačného systému, vylepšuje aj aplikácie s ním spojené. Jednou z najčastejšie vylepšovaných aplikácií je pritom Obchod Play. Ten totiž využívame vždy vtedy, keď ostatné aplikácie obdržia aktualizáciu, ako aj vtedy, keď si chceme nainštalovať niečo nové.

Náš tip
Prichádza 157 nových Emoji pre rok 2018

Pre Google je teda nesmierne dôležité, aby Obchod Play vyzeral a fungoval dobre. Čím lepšie totiž zapôsobí na samotných používateľov, tým častejšie ho budú využívať. Najnovšie sa softvérový gigant pokúsil vylepšiť dizajn niektorých prvkov tejto aplikácie. Najväčšiu zmenu možno badať priamo po otvorení základných informácií o konkrétnej aplikácii. Po novom totiž nenájdete na vrchu titulnú fotografiu danej appky, ale len jej ikonu a názov. Na vrchnej strane sa tiež nachádzajú informácie o kategórii, do ktorej táto aplikácia patrí.

Ak teda otvoríte Spotify, zobrazí sa vám, že táto appka patrí pod kategóriu Hudba a zvuk, no ak otvoríte napríklad taký Facebook, zobrazí sa vám kategória Sociálne siete. Hneď pod týmito základnými informáciami sa nachádza zväčšené tlačidlo inštalácie danej aplikácie. Ďalej sú k dispozícii informácie o priemernom hodnotení používateľov, ako aj o počte stiahnutí či vekovom obmedzení. Nižšie sú umiestnené obrázky, ktoré slúžia na predstavenie zvolenej aplikácie, pričom sa tu nachádza aj tlačidlo “Zistiť viac”, ktoré vám odhalí jej detailný popis.

Minimalistický dizajn

Mierne zmeny postihli aj odporúčné aplikácie, ktoré sa vám zobrazia na samom konci zoznamu. Po novom sa tam totiž nenachádzajú podobné či vám odporúčané aplikácie, ale iba tie od samotného vývojára. Vďaka tejto zmene tak Google Play vyzerá omnoho jednoduchšie a čistejšie. Do takéhoto minimalistického dizajnu by mala byť v blízkej budúcnosti pozmenená celá aplikácia. Ak sa vám nový dizajn zatiaľ nezobrazuje, chyba nemusí byť vo vašom smartfóne. Google totiž takéto dizajnové vylepšenia väčšinou testuje len na hŕstke vybraných zariadení.

 

6.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+