MojAndroid

Ak patríte medzi používateľov Android smartfónov, určite viete, že inštalovať aplikácie a hry z Google Play je možné aj pomocou vášho internetového prehliadača. Pokiaľ pracujete s počítačom a chcete nainštalovať aplikáciu, nemusíte vôbec telefón vyťahovať, stačí vojsť do obchodu, vyhľadať konkrétnu aplikáciu a dať inštalovať. Predtým sa vás systém ešte opýta, do ktorého zariadenia chcete aplikáciu nainštalovať (pokiaľ ich máte viac, vyberiete to správne).

V tomto zozname sa však nachádzajú len zariadenia, s ktorými je daná aplikácia kompatibilná. Tu nastáva problém. Viacerí používatelia hlásia, že Google Play im zobrazuje niektoré hry ako nekompatibilné s ich zariadeniami práve v prípade, že ich chcete nainštalovať pomocou webového prehliadača.

Až taký problém to nie je

V posledných dňoch sa na túto tému rozpútala diskusia na stránkach reddit. Niektoré hry tak do svojho smartfónu prostredníctvom počítača nenainštalujete. Našťastie, tento problém nemá vplyv na inštaláciu priamo pomocou smartfónu. Pokiaľ vás teda webová verzia Google Play informuje o nekompatibilite hry pre váš smartfón, jednoducho si ju stiahnete priamo pomocou aplikácie v ňom.

Google sa zatiaľ k tomuto problému nevyjadril, no pravdepodobne o tom už kompetentní vedia a pracujú na odstránení tejto chyby.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
PUBG Mobile vs Fortnite: Ktorá hra je pre vás tá pravá? | POROVNANIE
Náš tip
Obchod Play dosiahol v roku 2018 až 27% nárast obratu, predčil App Store
Náš tip
Obchod Play prináša čiastkovú refundáciu. Aj za mikrotransakcie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+